Reklama

„Sto lat” dla jubilatów. Złote gody świętowały 22 pary [ZDJĘCIA]


Powiedzieli sobie „tak” 1975 w roku. Wytrwałością w złożonym sobie przyrzeczeniu dali świadectwo wzajemnego zaufania i siły miłości. 22 pary małżeńskie z terenu gminy Lubaczów – bo o nich mowa – świętowały niedawno 50-lecie wspólnego życia. Były momenty wzruszenia i gromkie „Sto lat”.


Obchody tradycyjnie rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji jubilatów, odprawiona w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie przez księdza kanonika Andrzeja Stopyrę – dziekana dekanatu lubaczowskiego. W stronę małżonków skierował on życzenia zdrowia i kolejnych szczęśliwych lat przeżytych w zgodzie i poszanowaniu, podkreślając jednocześnie, jak wielkim darem jest małżeństwo trwające pół wieku. Dalsza część uroczystości odbyła się w nowo wybudowanym budynku przy parafii św. Stanisława, gdzie jubileuszowe pary udekorowane zostały Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Na liście odznaczonych tym wyjątkowym wyróżnieniem znaleźli się: Maria i Czesław Antonikowie, Stanisława i Eugeniusz Antonikowie, Stanisława i Józef Buczkowie, Zofia i Stanisław Cyburtowie, Maria i Józef Decowie, Kazimiera i Jan Drozdowie, Maria i Stanisław Furgałowie, Genowefa i Franciszek Kornagowie, Janina i Józef Kuterbachowie, Stanisława i Edward Leusowie, Weronika i Jan Mazurkowie, Czesława i Julian Misztalowie, Maria i Janusz Miśkowie, Eugenia i Henryk Myszkowscy, Krystyna i Marian Paryniakowie, Teresa i Tadeusz Pietruszkowie, Helena i Franciszek Piórowie, Zofia i Edward Rozwowdowie, Krystyna i Józef Sęgowie, Krystyna i Tadeusz Sęgowie, Maria i Ludwik Soplowie oraz Janina i Władysław Stanisławczykowie.

Małżonkom słów uznania nie szczędzili goście tej wzruszającej uroczystości: posłanka Anna Schmidt, wicewojewoda podkarpacki Tomasz Lorenc, wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel, przewodniczący rady gminy Roman Cozac, kierownik USC w  Lubaczowie Anna Gorzelnik oraz radni i sołtysi. Był czas na rozmowy i wspólne fotografie. Małżonkom odśpiewano też „Sto lat” i zaproponowano przemiłą niespodziankę w postaci występu Zespołu Śpiewaczego Niespodzianka. Jak na jubileusz przystało, nie zabrakło też słodkiego poczęstunku w postaci tortu.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 13/01/2026 19:28
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama