Reklama

Stojący na straży porządku i bezpieczeństwa docenieni

26 listopada br. w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie miało miejsce uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych policjantom i pracownikom policji garnizonu podkarpackiego. Wśród uhonorowanych znalazło się 6 funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

– Doceniam fachowość i zaangażowanie policjantów stojących na straży porządku i bezpieczeństwa w naszym regionie. Wszystkim funkcjonariuszom pragnę złożyć serdeczne wyrazy uznania i podziękować za sumienne i rzetelne wykonywanie obowiązków służbowych – zwróciła się podczas uroczystości do mundurowych wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka.

Wydarzenie, choć zorganizowane dopiero pod koniec listopada, było nawiązaniem zarówno do[paywall] przypadającego 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości, jak i obchodzonego wówczas Dnia Służby Cywilnej.


Święto stało się okazją do wręczenia odznaczeń i medali 31 funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym policji z całego Podkarpacia. 18 osób odebrało złote, srebrne i brązowe Medale za Długoletnią Służbę przyznawane przez prezydenta RP.

W tym gronie znalazł się jeden funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, który został uhonorowany złotym krążkiem. Ponadto 13 osób otrzymało srebrne i brązowe odznaki resortowe „Zasłużony Policjant”. Wśród nich było 5 funkcjonariuszy KMP w Przemyślu – 3 otrzymało srebrne odznaki, 2 brązowe.

Reklama

Gratulacje wyróżnionym złożył komendant wojewódzki policji w Rzeszowie – insp. Dariusz Matusiak.

– Biorący udział w tej uroczystości to osoby szczególnie zasłużone w służbie. Bądźcie wzorem dla młodych funkcjonariuszy i pracowników – zwrócił się do zgromadzonych. Do powinszowań dołączył także marszałek województwa Władysław Ortyl, dziękując uhonorowanym za ich codzienną pracę.

– Mamy świadomość, że wasze postawy, wasza służba wymaga wielkiego poświęcenia, także czasu kosztem rodzin, stąd też bardzo proszę, aby te podziękowania i gratulacje przekazać również waszym najbliższym – powiedział.

W uroczystości, oprócz już wymienionych, wzięli także udział komendanci miejscy i powiatowi garnizonu podkarpackiego.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama