Reklama

Stonka czy dobrodziejstwo?

20/07/2019 07:51

Nie ma chyba dnia, żeby obok parkingu na placu Rybim nie zatrzymał się chociaż jeden wycieczkowy autokar, a bywa też, że ciśnie się tam aż pięć autokarów. Z każdego wysypuje się kilkadziesiąt osób, na które czeka już przewodnik i zaczyna się zwiedzanie miasta. Rynek, starówka, obowiązkowe zdjęcie z figurą Szwejka, któryś z kościołów, katedra, zamek.

Potem, w ramach czasu wolnego, Kazimierzowska, która zaczyna słynąć z lodów w kilkudziesięciu smakach. Sezon turystyczny w pełni. – Patrz pan – mówi rodowity przemyślanin do znajomego. – Znowu przyjechała stonka. Zadepczą nam Przemyśl na amen i będziemy mieli jak w Krakowie, gdzie człowiek nie może spokojnie przejść przez Rynek.

Tymczasem w ratuszu łamią sobie głowy, co by tu zrobić, żeby do miasta przyjeżdżało jeszcze więcej turystów. Prezydent reklamuje film promujący Przemyśl, podlegli mu urzędnicy szukają recepty na rozwój turystyki w innych miastach, bo zaszczytny tytuł Pomnika Historii, jaki otrzymał przemyski zespół staromiejski, to trochę za mało.

Ciekawi mnie, czy ktoś zadał sobie trud i zapytał odwiedzających miasto turystów o to, co – ich zdaniem – można by było ulepszyć i usprawnić, żeby ich pobyt nad Sanem był naprawdę niezapomniany. A może porozmawiać z przewodnikami, którzy zelówki zdarli, oprowadzając grupy wycieczkowe. Oni też mogą coś doradzić. Radzę tylko nie pytać kierowców autokarów, którzy klną, kiedy przyjdzie im się przeciskać przez Ratuszową, a potem z trudem manewrować, żeby wycieczka mogła wysiąść przy placu Rybim.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-07-20 09:14:11

    Problem lezy w tym by turyste zatrzymać w naszym mieście trochę dłużej niż na trzy godziny z przerwa na lody.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    no własnie - niezalogowany 2019-07-21 22:00:53

    a gdzie mają zjeść?przenocować sie ? chyba nie w "bosko"

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama