Reklama

Stowarzyszenie Przyjaciół Jarosławskiego Hospicjum ze statuetką św. Jana Pawła II


21 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku odbyło się III Sympozjum poświęcone Świętemu Janowi Pawłowi II – Patronowi Fundacji „Wzrastanie”. W tym roku przyświecało mu hasło „Jan Paweł II – opiekun dzieci, sierot i opuszczonych”. Podczas wydarzenia wyjątkowym wyróżnieniem uhonorowane zostało jarosławskie Stowarzyszenie Przyjaciół Jarosławskiego Hospicjum im. św. Jana Pawła II.


Prelegentami konferencji byli m.in. abp Józef Michalik, który podzielił się osobistą refleksją na temat spotkań z Janem Pawłem II, a także ks. prof. dr hab. Dariusz Dziadosz, ks. dr Paweł Bielecki czy ks. Tomasz Kancelarczyk. Podczas wydarzenia uhonorowano nagrodami laureatów konkursów plastycznego, recytatorskiego i muzycznego, poświęconych postaci Papieża Polaka. Szczególnym akcentem było jednak uhonorowanie zasłużonych dla Fundacji Pomocy Młodzieży „Wzrastanie”. Decyzją jej zarządu za życzliwość i bezinteresowną pomoc na rzecz prowadzonej przez nią działalności statuetkę św. Jana Pawła II „Obrońcy życia i godności człowieka” otrzymało Stowarzyszenie Przyjaciół Jarosławskiego Hospicjum im. św. Jana Pawła II. Wśród licznych dzieł „Wzrastania” (m.in. domy dziecka i warsztaty terapii zajęciowej) jest m.in. jarosławskie hospicjum przy ul. Sanowej. To właśnie tę placówkę jarosławskie stowarzyszenie wspiera finansowo, choćby poprzez organizację cyklicznych bali charytatywnych czy corocznej kwesty „Pola Nadziei”. W roku bieżącym pierwsze z wymienionych przedsięwzięć pozwoliło wspomóc hospicjum kwotą 80 tys. zł , a drugie sumą 180 tys. zł.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 02/06/2025 14:39
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama