1 sierpnia odbyło się uroczyste poświęcenie lekkiego wozu ratowniczo-gaśniczego należącego do OSP w Zamiechowie. Wydarzenie to stało się też okazją do wręczenia strażackich odznaczeń, a ceremonię uświetnił szereg znamienitych gości.
Druhowie z Zamiechowa, mieszkańcy gminy i zaproszeni goście święto strażaków zaczęli od[paywall] powierzenia się Bożej opatrzności podczas mszy świętej koncelebrowanej przez księży z parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Marcina bpa w Łowcach.
Zaraz po nabożeństwie kapłani poświęcili lekki wóz strażacki oraz odbył się apel, podczas którego medale i odznaczania odebrało 5 druhów. Świadkami tego faktu była grupa parlamentarzystów i samorządowców,
oficjeli PSP, urzędników oraz naczelników OSP z terenu gminy Chłopice.
W tym gronie znaleźli się między innymi sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Warchoł, senator RP Mieczysław Golba, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk, wicestarosta jarosławski Mariusz Trojak oraz z racji swego tytułu gospodarz wydarzenia wójt gminy Chłopice Andrzej Homa.
Wszystkich ich ciepło podjęli druhowie OSP w Zamiechowie, sołtys Marek Bilinkiewicz oraz panie z tutejszego Koła Gospodyń Wiejskich.
Dodajmy, że organizator wydarzenia postanowił połączyć przyjemne z pożytecznym – poświęceniu towarzyszyło stoisko spisowe, a ponadto przeprowadzono także akcję informacyjną dotyczącą szczepień przeciw COVID-19.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze