Reklama

Strażackie święto w Zamiechowie

16/08/2021 11:24

1 sierpnia odbyło się uroczyste poświęcenie lekkiego wozu ratowniczo-gaśniczego należącego do OSP w Zamiechowie. Wydarzenie to stało się też okazją do wręczenia strażackich odznaczeń, a ceremonię uświetnił szereg znamienitych gości.

Druhowie z Zamiechowa, mieszkańcy gminy i zaproszeni goście święto strażaków zaczęli od[paywall] powierzenia się Bożej opatrzności podczas mszy świętej koncelebrowanej przez księży z parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Marcina bpa w Łowcach.

Zaraz po nabożeństwie kapłani poświęcili lekki wóz strażacki oraz odbył się apel, podczas którego medale i odznaczania odebrało 5 druhów. Świadkami tego faktu była grupa parlamentarzystów i samorządowców,
oficjeli PSP, urzędników oraz naczelników OSP z terenu gminy Chłopice.

W tym gronie znaleźli się między innymi sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Warchoł, senator RP Mieczysław Golba, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk, wicestarosta jarosławski Mariusz Trojak oraz z racji swego tytułu gospodarz wydarzenia wójt gminy Chłopice Andrzej Homa.

Wszystkich ich ciepło podjęli druhowie OSP w Zamiechowie, sołtys Marek Bilinkiewicz oraz panie z tutejszego Koła Gospodyń Wiejskich.

Dodajmy, że organizator wydarzenia postanowił połączyć przyjemne z pożytecznym – poświęceniu towarzyszyło stoisko spisowe, a ponadto przeprowadzono także akcję informacyjną dotyczącą szczepień przeciw COVID-19.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama