Reklama

Strażacy – działają z poświęceniem dla drugiego człowieka [ZDJĘCIA]

Doniosłe święto wszystkich członków strażackiej braci z powiatu przemyskiego obchodzono 12 maja w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu. Było ono sposobnością do wręczenia awansów i wyróżnień i przyjęcia w szeregi PSP siedmiu nowych członków.

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka rozpoczęły się uroczystym apelem, który stał się areną do wręczenia pamiątkowych medali i awansów na wyższe stopnie służbowe. 

Odznaczenie w postaci Złotego Medalu „Za zasługi dla pożarnictwa” za wyróżniającą się działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej przyznano[paywall] druhowi Dawidowi Chachurze, a Srebrny Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” odebrali: włodarz Przemyśla Wojciech Bakun, jego zastępca Bogusław Świeży, sekretarz miasta Dariusz Łapa oraz druh Maciej Siwak.


Brązowym Medalem „Za zasługi dla pożarnictwa” uhonorowany został natomiast druh Kamil Brudniak. Ponadto na liście udekorowanych tego dnia brązową odznaką „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” znaleźli się: st. ogn. Janusz Łabiak (młodszy operator sprzętu, prawie 17 lat służby) oraz ogn. Marek Wojnarowicz (młodszy ratownik specjalista, 12 lat służby).

Reklama

Wyjątkowe święto było też okazją do wymienienia nazwisk tych, którzy w swojej strażackiej karierze wspięli się na wyższy szczebel.

Stopień aspiranta sztabowego otrzymał: Grzegorz Grabowski, starszego ogniomistrza – Adam Draganik, Piotr Fara, Wojciech Kędziołka, Stanisław Serafin i Kamil Zaprutkiewicz, ogniomistrza – Marcin Baran, Dawid Chachura, Piotr Grodecki, Andrzej Michno, Lucjan Pawłowski, Damian Piejko, Tomasz Sowa i Michał Szydłowski, młodszego ogniomistrza – Robert Dolik, a starszego sekcyjnego: Adrian Pisarski, Łukasz Pisarski, Marcin Zagulak oraz Mateusz Zagulak.

Do zgromadzonych zwrócił się tego dnia komendant miejski PSP w Przemyślu st. bryg. Bogusław Szczurko, podkreślając, że strażacka misja – jakże trudna i niebezpieczna – pełna jest poświęcenia dla drugiego człowieka i dbałości o bezpieczeństwo. Wymaga też pełnej dyspozycyjności i wielu wyrzeczeń.

Zaznaczył, że członkowie przemyskiej rodziny strażackiej nie boją się podejmować trudnych wyzwań, przed którymi stawia ich codzienne życie i życzył im wszelkiej pomyślności, dziękując za dotychczasowy trud codziennej służby.

Kilka słów do zgromadzonych na uroczystości druhów skierowała też minister Anna Schmidt, podkreślając, że nie ma słów, które mogłyby oddać wdzięczność i podziw dla służby i pracy strażaków.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama