Reklama

Strażacy-ochotnicy i osadzeni pomagali odśnieżać miasto [ZDJĘCIA]


Strażacy-ochotnicy z wciąż będącej w „budowie” Ochotniczej Straży Pożarnej w Przemyślu włączyli się w akcję odśnieżania miasta.


Po dwudniowych (7 – 8 stycznia br.), bardzo intensywnych opadach śniegu, ulice i chodniki w Przemyślu pokryła kilkunastocentymetrowa warstwa śniegu. Choć w stan gotowości postawione zostały wszystkie odpowiedzialne służby (i ich sprzęt), doprowadzenie do używalności wspomnianych traktów zajmuje sporo czasu. Do dzisiaj nie wszystko zostało odśnieżone, a ta uwaga dotyczy przede wszystkim płatnych parkingów. Niedostępne oznaczają straty finansowe dla miasta.

W akcję odśnieżania włączyli się także strażacy-ochotnicy z OSP Przemyśl. Dysponując quadami, czyli niezwykle zwrotnymi i potrafiącymi dotrzeć do trudno dostępnych miejsc pojazdami, przez dwa dni pracowali w pocie czoła.

Reklama

Oto jak podsumowali ten okres na swoim profilu na Facebooku:

  • „Dzisiejszy dzień przejdzie do historii naszej jednostki. Odnotowaliśmy swój pierwszy wyjazd operacyjny! Na polecenie Prezydenta Miasta Przemyśla pomagaliśmy w odśnieżaniu naszego miasta. Wykorzystaliśmy mobilność quadów, by dotrzeć tam, gdzie ciężki sprzęt miał trudności. Cieszymy się, że nasz sprzęt i zapał mogą realnie poprawić bezpieczeństwo i komfort mieszkańców (…)”.

Warto dodać, że do akcji włączeni zostali także osadzeni z Zakładu Karnego w Przemyślu.

– Łącznie skierowaliśmy do pomocy 15 osadzonych, którzy wraz z pracownikami Zakładu Usług Komunalnych w Przemyślu odśnieżali chodniki. Jako Zakład Karny w Przemyślu od wielu lat staramy się w taki sposób pomagać lokalnej społeczności

– powiedział dyrektor ZK w Przemyślu Arkadiusz Skafiriak.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 09/01/2026 20:30
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama