Strażacka brać z Jankowic w gminie Chłopice ma powody do radości. Po długich staraniach do jednostki OSP Jankowice dotarła wiadomość o włączeniu jej do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.
Dla strażaków z Jankowic to powód do dumy i dowód na to, że ich starania, zaangażowanie w pełnioną służbę oraz ciężka praca zostały wreszcie docenione. Decyzją komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej z dniem 1 maja br. Ochotnicza Straż Pożarna w Jankowicach stała się[paywall] częścią krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Włączenie do niego jednostki OSP jest uwarunkowane osiągnięciem przez nią wymaganych standardów wyposażenia i wyszkolenia, co strażakom z Jankowic się udało i poprzedzone zawarciem porozumienia między właściwym miejscowo komendantem powiatowym PSP, tą jednostką i wójtem gminy. 27 stycznia br. komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu bryg. Krzysztof Kowal zawarł takowe z gminą Chłopice, reprezentowaną przez wójta Andrzeja Homę oraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Jankowicach, reprezentowaną przez prezesa Damiana Lorynowicza.
Sukces strażaków z Jankowic cieszy też gospodarza gminy Chłopice, bo to już druga jednostka OSP na terenie gminy, która została włączona do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Pierwszą jest OSP Chłopice. – Cieszymy się wspólnie tym awansem, na który strażacy z Jankowic sobie zapracowali. To uznanie ich dotychczasowej pracy, a jednocześnie nowe wyzwania – podkreśla wójt Andrzej Homa. Z druhów tworzących OSP Jankowce zadowolony jest też prezes zarządu jednostki D. Lorynowicz, który zaznacza, że to dla nich ważna chwila, poprzedzona wieloma przygotowaniami i staraniami. – Dziękuję im za zaangażowanie i bezinteresowność! – mówi.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze