76 twórców z całego Podkarpacia wzięło udział w Dorocznym Spotkaniu Poetów zorganizowanym 27 października w Centrum Kulturalnym w Przemyślu.
– Spotkania zainicjowane dwadzieścia dwa lata temu spotkały się w środowisku poetów z bardzo życzliwym odbiorem – mówi Jolanta Nowak z CK w Przemyślu. – Inicjatywa trwa nadal dzięki chęci wspólnego przebywania pośród ludzi tak samo wrażliwych na otaczającą rzeczywistość, dla których poezja jest odskocznią od codzienności.
Uczestnikami tegorocznej odsłony imprezy byli zarówno ci, którzy od dawna prezentują swoją twórczość, jak i zupełni debiutanci, którzy po raz pierwszy podzieli się swoją wrażliwością z szerszym gronem odbiorców.
fot.Dominik Misiak
Zbiorowe zdjęcie uczestników tegorocznego spotkania.
Z okazji Dorocznego Spotkania Poetów tradycyjnie został wydany tomik stanowiący zbiór wierszy wszystkich poetów. Jego zawartość stanowią utwory o bardzo różnorodnej tematyce, traktujące o sprawach dotyczących codziennego życia. Są więc strofy o szczęściu, miłości, tęsknocie i marzeniach, ale też i takie przepełnione nostalgią i bólem, zmuszające do głębszej refleksji.
Tegoroczne spotkanie poetów uświetnił występ Agnieszki Krajewskiej i Jacka Marcińczaka oraz recital Jerzego Markowicza.

fot.Dominik Misiak
Stefania Groch z Gorzyc bierze udział w Spotkaniach od 20 lat.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze