Reklama

Strzały na dworcu w Przemyślu? Czy ktoś strzelał do pociągu Wyczółkowski? [AKTUALIZACJA]

08/02/2026 09:14

Dziś rano, do naszej redakcji dotarł sygnał, że w nocy z soboty na niedzielę (7-8 lutego br.) na dworcu w Przemyślu prawdopodobnie ktoś ostrzelał stojący na peronie pociąg.

Z przekazanych informacji wynikało, że pociąg o nazwie Wyczółkowski już stał na peronach i był gotowy do zjazdu na bocznicę. Wtedy padły strzały. Nieoficjalnie: dziury w szybach zauważono od strony rampy i parkingu przy dworcu.

 Podkreślamy: informacje są jeszcze niepotwierdzone.

AKTUALIZACJA [g. 9.30]:

Przed chwilą dotarły do nas informacje, że strzały mogły paść jeszcze przed wjazdem pociągu na peron. Wiadomość będzie aktualizowana na bieżąco. 

AKTUALIZACJA [g. 11.10]:

Z nieoficjalnie przekazanych nam informacji wynikało, że strzały mogły paść na przemyskim dworcu. Policja tę informację dementuje. Do uszkodzenia pociągu nie doszło na terenie Przemyśla. Niebawem pojawi się oficjalny komunikat policji. O szczegółach poinformujemy. 

Reklama

OFICJALNY KOMUNIKAT POLICJI [g.11.25]:

W nocy otrzymaliśmy zgłoszenie od Straży Ochrony Kolei o uszkodzeniu dwóch szyb w oknach jednego z wagonów pociągu relacji Lipsk-Przemyśl. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia

– przekazała Życiu Podkarpackiemu mł. asp. Karolina Kowalik z KMP w Przemyślu. 

AKTUALIZACJA [g. 12.20]:

Według przekazanych nam nieoficjalnie informacji, do uszkodzenia mogło dojść na końcowym etapie podróży tj. na trasie Rzeszów-Przemyśl. Czekamy na dalsze komunikaty służb. Do sprawy powrócimy. 

 

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 08/02/2026 12:30
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama