Dotychczasowy przewodniczący rady powiatu przemyskiego Ryszard Adamski został nowym wójtem gminy Stubno. Poparło go 76,28 proc. głosujących. To oznacza, że rada powiatu zmieni skład.

fot.Paweł Bugira
Wybór Ryszarda Adamskiego na wójta oznacza, że zmieni się skład rady powiatu, a gmina Medyka będzie miała nowego sekretarza.
Przedterminowe wybory odbyły się w niedzielę, 3 listopada. Zarządzone zostały w związku z rezygnacją dotychczasowego wójta Janusza Słabickiego.
Do głosowania uprawnionych było 3 215 osób. Do urn przyszło 1 688 mieszkańców[paywall], co oznacza, że frekwencja wyniosła 52,50 proc. To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę fakt, że wybory odbywały się w nietypowym terminie. 1678 osób oddało głosy ważne, a tylko 10 – nieważne.
Zdecydowanym zwycięzcą został Ryszard Adamski (KWW Ryszarda Adamskiego), którego poparło 1280 mieszkańców, co przełożyło się na 76,28 proc. wszystkich głosów. 208 osób opowiedziało się za kandydaturą Jerzego Małachowskiego (KWW Gospodarzmy Razem), a 190 – Artura Pukasa (KWW Dla Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego).
Nowy wójt ma 57 lat. Od kilku kadencji jest radnym i przewodniczącym rady powiatu przemyskiego. W ostatnich wyborach w 2018 r. startował z listy PSL i zdobywając 1119 głosów uzyskał jeden z najlepszych wyników w całym powiecie. Jego wybór oznacza, że w radzie powiatu zasiądzie nowa osoba. – Mandat radnego pana Adamskiego wygasł z chwilą wyboru na wójta. Zgodnie z ustawą, jego miejsce zajmuje kolejna osoba , która uzyskała najwyższy wynik z tej samej listy i tego samego okręgu – wyjaśnia dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Przemyślu Zygmunt Leszczyński.
Radnym najprawdopodobniej zostanie więc Tadeusz Dacko z Kalnikowa. Jeśli jednak nie przyjąłby mandatu, kolejną (i zarazem ostatnią) osobą na liście jest Elżbieta Bobko-Czyż z Siedlisk.
R. Adamski był do tej pory również sekretarzem gminy Medyka. I na tym stanowisku musi nastąpić zmiana.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Wszystkie Ryśki to fajne chłopaki. Gratuluję wyniku Ryszard. Pozdrawiam, kolega ze studiów, z lat 1995-2000.
Może nastanie w gminie Stubno normalność w zarządzaniu oświatą i sportem
Gratulacje dla pana Ryszarda, pozamiatał amatorów :D
bedzie tak samo, tylko wojt sie zmienil i pensja poleci na inny rachunek
wszystko dobrze tylko żeby nowym wójtem nie rządziła Pani sekretarz Tak jak Starym
Ten Pan jest wyraźnym przykładem jak można żyć z polityki,oczywiście nie jest jedynym lecz jednym z milionowej /?/ armii takowych. Nie obrażam nowego wójta gminy Stubno,po prostu stwierdzam fakt. System jest absurdalny.
Gratulacje....mam tylko nadzieje że wkoncu skonczy sie ta samo wolka w Urzedzie....chodzenie do sklepów robienie sobie zakopów do tego jest czas po pracy lub przed praca....zakonczenie pracy przed czasem...i wkoncu skoncza sie znajomości ktore maja wplyw na prace w urzedzie a wolny etat nie bedzie zastapiony kimś z rodziny tylko ktos kto jest do tego odpowiedni...
... i będą odbywać się konkursy na wszystkie stanowiska podległe urzędowi wg przewidzianej kadencji
Wszystkie Ryśki to fajne chłopaki. Gratuluję wyniku Ryszard. Pozdrawiam, kolega ze studiów, z lat 1995-2000.
Może nastanie w gminie Stubno normalność w zarządzaniu oświatą i sportem
Gratulacje dla pana Ryszarda, pozamiatał amatorów :D