Reklama

Stypendia od św. Mikołaja. Lubaczowska młodzież spotkała się z Pierwszą Damą [ZDJĘCIA]

Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie po raz kolejny znalazł się w ścisłym gronie 12 szkół uczestniczących w 13. już gali Konkursu „Solidarna Szkoła 2024” Fundacji Świętego Mikołaja. Zwieńczeniem uroczystości było spotkanie młodzieży z Pierwszą Damą.

Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie z Fundacją Świętego Mikołaja współpracuje od 2017 roku, zbierając pieniądze na stypendia wypłacane zdolnej i aktywnej młodzieży. Zwieńczeniem Programu Stypendialnego Fundacji Świętego Mikołaja każdego roku jest grudniowa gala konkursu „Solidarna Szkoła 2024”, odbywająca się w stolicy. W tegorocznej uczestniczyli przedstawiciele 12 szkół, które w ogólnopolskiej skali wyróżniły się największym zaangażowaniem w zbieranie funduszy na stypendia dla utalentowanych uczniów z niezamożnych rodzin. Najwięcej pieniędzy – bo aż 36 tys. 793 zł – uzbierał właśnie Zespół Szkół w Lubaczowie (zwycięzca w kategorii małych miejscowości), który od lat realizuje działania w ramach ogólnopolskiej sieci Solidarnych Szkół, wspierających finansowo zdolnych uczniów.

Coroczna grudniowa gala to największe święto Fundacji Świętego Mikołaja. W gościnnych progach Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie założyciele fundacji Joanna Paciorek i Dariusz Karłowicz powitali reprezentacje najaktywniejszych placówek.

Reklama

Złożono też podziękowania wszystkim wolontariuszom i darczyńcom Fundacji Świętego Mikołaja, dzięki którym aż 445 zaangażowanych uczniów z niezamożnych rodzin będzie mogło otrzymywać roczne stypendia.

Dobro wraca

Zwieńczeniem tegorocznej edycji gali było spotkanie przedstawicieli nagrodzonych szkół z Pierwszą Damą – Agatą Kornhauser-Dudą w Pałacu Prezydenckim.

Przedstawiciele fundacji złożyli podziękowania małżonce prezydenta za coroczne spotkania i wsparcie realizowanych przez nich działań, a ona sama[paywall] wyraziła wdzięczność wolontariuszom.

Reklama

– Chcę, żeby państwo wiedzieli że to, co robicie, jest ważne – powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

– Wiem, że jeśli jest wspaniały lider, to wtedy dana akcja ma szanse się rozwijać i być długofalową. Tutaj ogromny ukłon w stronę nauczycieli. To dzięki państwu i państwa zaangażowaniu są państwo w stanie przyciągnąć młodzież, zmotywować do działania i wiem, że będziecie kontynuować to dzieło – dodała.

Po powrocie ze stolicy 12 grudnia w Zespole Szkół w Lubaczowie odbyła się lokalne podsumowanie tegorocznego programu w postaci Gali Przedsiębiorczości z udziałem przedstawicieli lokalnych firm i instytucji, wspierającech fundusz stypendialny placówki. Uświetniła ją obecność Antoniny Grządkowskiej – menadżerki Programów Edukacyjnych Fundacji Świętego Mikołaja.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 30/12/2024 16:52
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama