Rafał Paśko z Teatru S.A.N. i Jakub Prachowski z zespołu „Happy Prince” stworzyli słuchowisko muzyczne pt. „Jaś, Małgosia i...”, którego premiera odbyła się na antenie Radia Rzeszów.
– Słuchowisko to połączenie naszych umiejętności. Ja piszę teksty i reżyseruję, a Jakub tworzy świetną muzykę, idealnie ilustrującą to, co ma się wydarzyć na scenie czy w słuchowisku. Idealnie uzupełnialiśmy się podczas jego realizacji – powiedział R. Paśko[paywall].
W nagraniu udział wzięli aktorzy Teatru S.A.N.: Paulina Jakubowska, Aneta Mistelska i R. Paśko. Wyjątkowymi gośćmi byli córka Jakuba Prachowskiego, Hania Prachowska i jeden z najbardziej znanych i cenionych komentatorów sportowych, aktor, Honorowy Obywatel Miasta Przemyśla, Przemysław Babiarz.
– Przyznam, że czujemy się bardzo dumni z faktu, że możemy własnymi siłami tworzyć autorskie produkcje na naszym przemyskim podwórku. Szczególnie że trochę brakuje nam tutaj kulturalnych wyzwań, więc staramy się zapełnić tę lukę i dać dzieciom coś, co zapamiętają na dłużej. W niedługim czasie powstanie płyta z nagraniem tej muzycznej bajki. Jesteśmy też bardzo otwarci na współpracę, więc każdego, kto ma ochotę nam pomóc w tym co robimy, zapraszamy do współpracy – dodał J. Prachowski.
Warto dodać, że słuchowisko oparte jest na bajce o tym samym tytule, którą zrealizował przemyski Teatr S.A.N., inspirując się opowieścią braci Grimm o Jasiu i Małgosi. Będzie można powtórnie usłyszeć je w Radiu Rzeszów w audycji „Zamkolandia” oraz podczas przemyskiej premiery jeszcze w tym roku.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze