Reklama

Świetny występ Natalii Maciałek z Kolpinga Jarosław

Od 10 do 12 marca br. w Sępólnie Krajeńskim (woj. kujawsko-pomorskie) odbyło się 3. Grand Prix Polski Kadetów. Wystartowali w nim przedstawiciele Kolpinga Jarosław i Nurtu Przemyśl. Znakomicie zaprezentowała się zwłaszcza Natalia Maciałek (Kolping), która zajęła 2. miejsce.

Jarosławski klub reprezentowali: Natalia Maciałek, Kinga Hawro i Alan Zieliński, przemyski natomiast Aleksandra Makar.

Po występach grupowych trudno było przewidzieć tak znakomity finał w wykonaniu N. Maciałek. W grupie wygrała jedno spotkanie, ponosząc cztery porażki. Wygrała z Marią Toborek 3:0, ulegał zaś: Katarzynie Rajkowskiej 1:3, Mai Łakomej 1:3, Emilii Twardawie 1:3 oraz Aleksandrze Makar 2:3. Sklasyfikowana została na 5. miejscu w swojej grupie.

Lepiej w rozgrywkach grupowych spisała się K. Hawro, która miała bilans 2-3. Wygrała z Mileną Gaj 3:0 i Weroniką Czajkowską 3:1, przegrała z: Mileną Mirecką 1:3, Julią Czają 2:3 i Patrycją Borowską 1:3. Zajęła 6. miejsce. Cztery zawodniczki zdobyły po 7 pkt, a Kinga miała pecha, gdyż przy lepszym bilansie setów mogła uplasować się nawet na 3. lokacie.

Reklama

Obie musiały wziąć udział w barażach o awans do turnieju głównego. Obie odniosły po dwa zwycięstwa. K. Hawro z Julią Kowalską 3:0 i Izabelą Perz 3:0, N. Maciałek z Kingą Mikulską 3:0 i Mają Łęgowską 3:2.

W 1/8 Natalia wygrała z rozstawioną z nr 1 Matyldą Hadryś (Bronowianka Kraków) 3:2 (3, -10, -8, 7, 11), w ćwierćfinale z Marią Toborek (JKTS Jastrzębie-Zdrój) 3:2 (4, -5, 9, -6, 6) i w półfinale z Mają Łakomą (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 3:1 (7, 9, -3, 6). Dopiero w wielkim finale przegrała z Katarzyną Rajkowską (Olimpijczyk Jeżewo) 0:3 (-8, -5, -9). Kinga z kolei w 1/8 finału przegrała z Agatą Krause (Emdek Bydgoszcz) 2:3 (-8, 4, 7, -9, -6), zaś w meczu o lokaty 9. – 16. wygrała z Mają Lech (MKS Czechowice-Dziedzice) 3:1 (5, 6, -6, 10) i ostatecznie zajęła miejsce 9. – 12.

Reklama

W Sępólnie Krajeńskim grał także inny tenisista stołowy z Jarosławia Alan Zieliński. W grupie przegrał wszystkie pojedynki, kolejno z: Łukaszem Koprem 0:3, Piotrem Gniadkiem 0:3, Jakubem Szymikiem 1:3, Dawidem Staniowskim 0:3 i Nikodemem Czarnofem 1:3.

W obecnym sezonie najważniejszą imprezą dla kadetów będzie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Mistrzostwa Polski do lat 15 w dalekim Świdwinie (woj. zachodniopomorskie) w dniach 11-14 maja.


fot.ze zbiorów własnych
Aleksandra Makar z przemyskiego Nurtu.

9. miejsce Oli

Aleksandra Makar była jedyną przedstawicielką przemyskiego Nurtu. Ola startowała w wyższej kategorii wiekowej i musiała mierzyć się z najlepszymi zawodniczkami z całej Polski starszymi o rok a nawet dwa lata. W grupie zaprezentowała się wręcz koncertowo. Jedynej porażki 1:3 doznała z późniejszą triumfatorką K. Rajkowską. Wygrała natomiast kolejno z: Marią Toborek 3:0, Mają Łakomą 3:1, Emilią Twardawą 3:2 i wspomnianą już N. Maciałek 3:2. Dzięki temu pewnie awansowała do najlepszej „16” kadetek w Polsce. W turnieju głównym w 1/8 finału ponownie zmierzyła się z M. Łakomą, której tym razem musiała uznać wyższość, ulegając jej 1:3. W kolejnym meczu pokonała pewnie 3:0 Monikę Sonnenberg (Energa KTS Toruń) i zajęła wysokie 9. miejsce w Polsce.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama