Reklama

Święto kobiet na ulicy

10/03/2021 10:00

8 marca w wielu miastach w całym kraju odbywały się demonstracje Strajku Kobiet pod hasłem „Dzień Kobiet Bez Kompromisów”. W Przemyślu panie z Podkarpackich Rebeliantów protestowały tradycyjnie pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy Wybrzeżu Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Duży napis na chodniku przypominał, że jest 8 marca, czyli Dzień Kobiet. Zapytaliśmy, więc kilka pań, jakich życzeń oczekiwałyby dzisiaj.

– Oczekuję życzeń, aby nasze prawa były respektowane, żeby[paywall] polskie kobiety mogły w pełni decydować o swoim ciele, o swojej płodności, żeby nikt w imię jakiejkolwiek ideologii i wiary nie kazał nam postępować niezgodnie z naszym sumieniem – mówiła jedna.

– Chciałabym, żeby respektowano prawa człowieka, bo one są podstawą wolności i demokracji. Przed chwilą jeden pan w agresywny sposób dyskutował z nami i udowadniał, że nie mamy prawa głosić poglądów antyrządowych. Oczekiwałabym, żeby ktoś życzył mi prawa do orzekania o swoim losie – powiedziała inna pani. W tym czasie kierowcy przejeżdżających aut, widząc hasła na transparentach, trąbili na znak poparcia.

Jakiś pan, na oko sześćdziesiąt plus, zatrzymał się na chwilę, popatrzył na grupkę protestujących i wyrzucił z siebie: – Nie po to walczyłem, żeby teraz takie o... Niech je wszystkie szlag trafi! Po czym odszedł i o dziwo nawet nie splunął.  


fot.Jacek Szwic
Jedno z haseł.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2021-03-10 12:05:35

    Dziadek powiada,ze dawniej strajkowano 50 metrów dalej czyli pod komitetem. Tamtym strajkom towarzyszyła i to w nadmiarze milicja.Teraz trochę się zmieniło .Strajk też pod komitetem co prawda innej partii ale też przewodniej.Ale strajkują słabe  kobiety i o dziwo towarzyszy im też w nadmiarze ale już policja.Ciekawe czy bardziej sprawna była milicja czy obecnie policja.Dziadek mówi,że milicja kobiet nie biła.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Wania - niezalogowany 2021-03-10 13:46:05

    Równouprawnienie kobiet to mama traktarist  kalchozu a tata milicjant obieramy. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    juhi - niezalogowany 2021-03-10 14:15:11

    I have researched this post and if I would have the choice to wish to propose to you a few enchanting things or advances. http://www.thebangaloreescorts.com/

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama