Reklama

Święto miłośników książek w Jarosławiu dobiegło końca

26/05/2023 06:39

Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu w ramach jubileuszowej – XX edycji Tygodnia Bibliotek zorganizowała dla stałych bywalców, i nie tylko, ciekawą ofertę kulturalną . W programie wydarzenia dużo miejsca poświęcono patronowi placówki – Aleksandrowi Fredrze, który jest Patronem Roku 2023. Akcja trwała od 8 do 15 maja.

Tydzień Bibliotek rozpoczął się w poniedziałek, 8 maja. W tym dniu świętowano Dzień Bibliotekarza. Z tej okazji odbył się m.in. koncert solistek sceny piosenki aktorskiej Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki, wręczano pamiątkowe dyplomy i nagrody najaktywniejszym bywalcom biblioteki, a także zorganizowano spotkanie pracowników biblioteki przy kawie.

W kolejnych dniach odbywały się warsztaty literackie m.in. dla uczniów klas polsko-ukraińskich, biblioterapia dla dzieci niepełnosprawnych, głośne czytanie dla przedszkolaków oraz zabawy facebookowe. Z myślą o dorosłych i seniorach zorganizowano występy zespołów „Sway” i „Balans”.

Reklama

Poprzez organizowanie tego typu wydarzeń jarosławska biblioteka stała się ważnym miejscem integracji społecznej. Czytelnicy w różnym wieku nie tylko wypożyczają tu książki, ale także nawiązują nowe znajomości, rozmawiają o swoich zainteresowaniach i pasjach, czy wymieniają się poglądami.

Do końca maja czytelnicy mogą skorzystać z amnestii dla osób, które zapomniały zwrócić książkę lub multimedia w odpowiednim czasie. Każdy, kto do 31 maja zwróci do biblioteki przetrzymywane zbiory, nie zapłaci regulaminowej kary pieniężnej.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości