– Czym dla nas jest taniec? Wielką pasją i sposobem na życie. Uczy wytrwałości i systematyczności, dając przy tym wiele radości i zadowolenia – powiedziała szefowa Szkoły Tańca „A – Z” Aleksandra Sołga. Wszystkie te wartości znakomicie zostały wyeksponowane podczas kolejnego już widowiska tanecznego pod hasłem „Z tańcem przez świat”.
Impreza tradycyjnie – dzięki uprzejmości dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „Zamek” Renaty Nowakowskiej – odbyła się w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu. Okazją był[paywall] Międzynarodowy Dzień Tańca. Z racji święta na zamkowej scenie zaprezentowały się wszystkie grupy taneczne pobierające szlify w Szkole Tańca „A – Z”. Począwszy od Tanecznej Akademii Przedszkolaka z bajkową choreografią Wróżka i jej elfy, poprzez utytułowane Formacje Taneczne A – Z (tańce towarzyskie), Dance Club A – Z (młodzieżową grupę salsy z choreografią „Obóz wojskowy”), Azetki I, czyli Coyote Girls,
Azetki II z programem Deszczowa Piosenka i pozostałe trzy formacje z programami caribbean show formations i salsa synchro. Nie zabrakło najmłodszych – dwa dziecięce Zespoły Taneczne A – Z zaprezentowały dziecięce pasodoble, cza-czę oraz sambę.
Tancerze Klubu Sportowego Tańca Towarzyskiego zatańczyli m.in. walca wiedeńskiego, a liczna grupa dorosłych pasjonatów tańca z Dance Clubu „A – Z”, reprezentowana przez dwie grupy pań – Black Angels i Raw Diamonds oraz dwie grupy par – Rueda de Casino i 39 i pół, popisała się dynamiczną wiązanką tańców towarzyskich i salsy.
Na scenie Zamku Kazimierzowskiego nie mogło zabraknąć medalistów mistrzostw świata i Polski, wywodzących się ze Szkoły Tańca „A – Z”. Mistrzyni Polski z 2018 r. i wicemistrzyni świata z 2017 r. Wiktoria Markiewicz zaprezentowała się w karaibskim show Femme Fatale, wicemistrzowie Polski w Caribbean Show Duo w kategorii dorosłych Klaudia Godos i Hubert Rajek w choreografii Pozytywka. Można było również podziwiać juniorski wicemistrzowski duet w kategorii Salsa Shines Zuzia Szeląg – Justyna Nieradka.
Na deser rewelacyjny występ dali Kristian Barwiński (Norwegia) i Joanna Dąbska, szefowa Szkoły Tańca „Bonito” w Lublinie, choreograf Szkoły Tańca „A – Z”, którzy zaprezentowali kizombę – użytkowy taniec rodem z Afryki. Jest to gatunek muzyki i styl tańca stworzony w Angoli, który zyskał popularność w Portugalii, a później na parkietach pozostałych krajów europejskich.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze