Reklama

Święto Wojska Polskiego w 5. Batalionie Strzelców Podhalańskich

Święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzone zostało przez Sejm 30 lipca 1992 roku i co roku obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę Bitwy Warszawskiej, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku.

W piątek 12 sierpnia na placu apelowym 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich przy ul. 29 Listopada w Przemyślu miały miejsce uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Stawili się na nich nie tylko przedstawiciele samorządów i służb mundurowych, ale też sympatycy 3 Batalionu Strzelców Podhalańskich, 36 Batalionu Lekkiej Piechoty, 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich i 1 Batalionu Czołgów.

Obchodom towarzyszyło wręczenie[paywall] awansów żołnierzom służących w poszczególnych korpusach. Rozkazy okolicznościowe zawierały również pochwały i wyróżnienia zasłużonych żołnierzy i pracowników RON.

Reklama

Podczas uroczystości, żołnierze odbywający szkolenie w ramach dobrowolnej służby zasadniczej przysięgali, że będą „służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić”.

 


fot.1 batalion czołgów Żurawica
MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama