Święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzone zostało przez Sejm 30 lipca 1992 roku i co roku obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę Bitwy Warszawskiej, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku.
W piątek 12 sierpnia na placu apelowym 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich przy ul. 29 Listopada w Przemyślu miały miejsce uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Stawili się na nich nie tylko przedstawiciele samorządów i służb mundurowych, ale też sympatycy 3 Batalionu Strzelców Podhalańskich, 36 Batalionu Lekkiej Piechoty, 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich i 1 Batalionu Czołgów.
Obchodom towarzyszyło wręczenie[paywall] awansów żołnierzom służących w poszczególnych korpusach. Rozkazy okolicznościowe zawierały również pochwały i wyróżnienia zasłużonych żołnierzy i pracowników RON.
Podczas uroczystości, żołnierze odbywający szkolenie w ramach dobrowolnej służby zasadniczej przysięgali, że będą „służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić”.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze