Na plakatach informujących o Święcie Zamku pojawiła się nowa nazwa tego wydarzenia – „Powitanie lata – dzień otwarty zamku”. O tę zmianę zapytaliśmy Renatę Nowakowską, dyrektora Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „Zamek”.
W sobotę zamek był otwarty dla wszystkich. Przez cały dzień można go było zwiedzać gratis razem z przewodnikiem i okazało się, że chętnych nie brakowało. Wprawdzie wielu mieszkańców już kiedyś poznało zamek, ale przecież rosną nowe pokolenia i im też warto pokazać historię. Na dziedzińcu i przed zamkiem trwały warsztaty: językowe, kreatywnego myślenia, teatralne, taneczne, muzyczne, plastyczne.
W nawiązaniu do nocy świętojańskiej odbył się pokaz wyplatania wianków. Na estradzie wystąpiły dziecięce i młodzieżowe zespoły i grupy taneczne. Jak zwykle teatr „Fredreum” też coś przygotował. Tym razem był to spektakl Michała Bałuckiego Bilecik miłosny. Natomiast wieczorem, ze względu na zagrożenie burzą, niestety w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej, a nie na dziedzińcu, jak pierwotnie planowano, odbył się koncert legendy polskiego rocka, zespołu Róże Europy. Zamkowe powitanie lata zakończyło się w niedzielę spektaklem Opera Świętojańska – muzyka i magia w wykonaniu Grupy Operowej Sonori Ensemble.

fot.Jacek Szwic
Śniadanie na trawie w letnim klimacie w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Hotelarsko-Usługowych i Gastronomicznych.

fot.Jacek Szwic
Róże Europy – legenda polskiego rocka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze