Na przemyskim Rynku odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej. Wśród przybyłych gości nie zabrakło parlamentarzystów, na czele z pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, minister Anną Schmidt-Rodziewicz (PiS), a także przedstawicieli służb, instytucji i administracji rządowej, samorządowców, przedsiębiorców oraz młodzieży z przemyskich szkół.
Świętowanie rozpoczęło się od uroczystej mszy św. w przemyskiej bazylice archikatedralnej, której przewodniczył biskup senior Józef Michalik. Po niej, w uroczystym pochodzie, funkcjonariusze i pracownicy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie i Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu oraz zaproszeni goście przeszli na Rynek, gdzie odbyła się główna część obchodów[paywall]. Gospodarzem imprezy był szef Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie podinsp. Grzegorz Skowronek. To była znakomita okazja, aby nagrodzić szczególnie zasłużonych, zarówno funkcjonariuszy i pracowników, jak i przyjaciół wspierających działanie tej instytucji. Wręczono także awanse na wyższe stanowiska oraz certyfikat zaufanego przedsiębiorcy. Wśród wyróżnionych znalazł się m.in. marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, który otrzymał złotą odznakę za zasługi dla Krajowej Administracji Skarbowej.
– Stoicie na straży polskich dochodów, budżetu, ale także realizujecie te dochody w skali samorządu. Dziękuje za otrzymane wyróżnienie – to wielka sprawa, ale także zobowiązanie do tego, aby samorząd województwa współpracował z Krajową Administracją Skarbową na terenie Podkarpacia – powiedział do zgromadzonych W. Ortyl.
Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun z kolei przypomniał zakończone powodzeniem starania o utrzymanie siedziby Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, znaczenie tej instytucji dla rynku pracy w Przemyślu i długoletnie tradycje związane z naszym miastem.
Dyrektor IAS w Rzeszowie G. Skowronek przybliżył zadania funkcjonariuszy KAS oraz przedstawił plany służby na przyszłość, wśród których jest m.in. budowa Oddziału Celnego w Krównikach.
Na koniec zgromadzeni mieli okazję obejrzeć pokaz umiejętności funkcjonariuszy służby celno-skarbowej, czyli pozorowany pościg i zatrzymanie pojazdu do kontroli. Podczas uroczystości działało stoisko informacyjne KAS, prezentacja przedmiotów, których przemyt został udaremniony, a na scenie zaprezentowały się zespoły wokalne działające przy 5. Batalionie Strzelców Podhalańskich.
Strukturę KAS w województwie podkarpackim tworzą Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie wraz z podległymi 23 urzędami skarbowymi, Podkarpackim Urzędem Celno-Skarbowym w Przemyślu z trzema delegaturami oraz 13 oddziałami celnymi.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Firma zbierająca wszelkie podatki robi to dla dobra Naszego Państwa i Narodu.Ale zebrane w ten sposób dla dobra Narodu pieniądze rządzacy z ramienia PiS nie wydaja ale trwonią bezmyślne ale za to w milionach.Sami posłuchajcie;https://www.youtube.com/watch?v=HhKPBRlkIcc
Co na to Pancerny Marian, teraz Szef NIK? Oglądając reportaż Bertolda Kittela o "pancernym" może każdy szary obywatel RP stwierdzić , że rządzi nami "mafia" - zorganizowana grupa przestępcza. Panie Kaczyński i inni, gdzie te "Standardy". Lucy -pracująca dla nas- i co ty na to?
znalazłem w skrzynce ulotkę luft "marszałka" z gulfstreama. Żenujące co on tam "pisze" Wstyd? obciach? .. itd...itp. typowa arogancja i tupet. Ulotka "pluje" nam wszystkim w twarz, uważając nas za idiotów.
I think this is an informative post and knowledgeable. I would like to thank you for the efforts you have made in writing this articlehttps://www.aryawartapackers.com/packers-and-movers-in-una.html
Świat wybrańców PiS-u to zgnilizna moralna na każdym kroku.Dobrze czują się w burdelach gdzie są prawdziwymi panami.T.utaj królują wybrańcy do Sejmu.Wystarczy spojrzeć na nasz region.Wybrańcy do rządu to specjaliści od prowadzenia i zarządzania burdelami.Były zarządca celników czyli Banaś aktualnie jest zarządcą burdelu w W-wie i dorabia sobie jako szef NIK.Pedofilia to przybudówka bezkarna wśród ideologów .jeden z ojcow założycieli też z naszego regionu.T.o nie jest przyypadek,ze tak wiele zła związanego jest z naszym regionem i miastem?
Co to za pseudo formacja celnicy pracują jak murzyni na granicach bez przerwy jedzą jak psy w budach bo nie ma czasu a ci zakłamani się szczycą powiedzcie prawdę jak wykorzystujące i mobingujecie ludzi w tej firmie
Firma zbierająca wszelkie podatki robi to dla dobra Naszego Państwa i Narodu.Ale zebrane w ten sposób dla dobra Narodu pieniądze rządzacy z ramienia PiS nie wydaja ale trwonią bezmyślne ale za to w milionach.Sami posłuchajcie;https://www.youtube.com/watch?v=HhKPBRlkIcc
Co na to Pancerny Marian, teraz Szef NIK? Oglądając reportaż Bertolda Kittela o "pancernym" może każdy szary obywatel RP stwierdzić , że rządzi nami "mafia" - zorganizowana grupa przestępcza. Panie Kaczyński i inni, gdzie te "Standardy". Lucy -pracująca dla nas- i co ty na to?
znalazłem w skrzynce ulotkę luft "marszałka" z gulfstreama. Żenujące co on tam "pisze" Wstyd? obciach? .. itd...itp. typowa arogancja i tupet. Ulotka "pluje" nam wszystkim w twarz, uważając nas za idiotów.