Wiktor Zygmunt Sas Hoszowski urodził się 20 kwietnia 1873 roku. Był podpułkownikiem żandarmerii Wojska Polskiego i generalnym inspektorem Policji Państwowej. Jest również patronem policji województwa podkarpackiego.
Z tej okazji, dokładnie w 150. rocznicę jego urodzin, przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyły się uroczystości, które[paywall] nie tylko miały być formą oddania hołdu patronowi, ale też okazją do wyróżnienia tych, którzy w szczególny sposób wspierają działania podkarpackiej policji. Statuetki honorowe „Sierżanta Michała” powędrowały do: Andrzeja Nosiadka – prezesa oraz członka Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami – STORAT, Mateusza Antonia – naczelnika Grupy Ratowniczo-Poszukiwawczej Legion Gerarda oraz Łukasza Kosiby – pracownika Oddziału Profilaktyki Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznie (ROPS) w Rzeszowie.
Nie obyło się bez apelu pamięci w hołdzie policjantom poległym na służbie w latach 1919-2023, salwy honorowej, uroczystej defilady i złożenia wieńców pod pamiątkowymi tablicami. Na wydarzeniu nie zabrakło m.in. wicewojewody podkarpackiej Jolanty Sawickiej, reprezentanta samorządu województwa dra Piotra Szopy, przedstawicieli Stowarzyszenia Rodzina Policujna 1939 z przewodniczącym Adamem Matuszkiem na czele, naczelników Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji z Rzeszowa, Wydziału Biura Spraw Wewnętrznych Policji, przedstawicieli policyjnych związków zawodowych i pracowników policji, emerytów, rencistów policyjnych i stowarzyszeń oraz przedstawicieli służb i instytucji współdziałających na rzecz bezpieczeństwa.
Wzruszającym zakończeniem części oficjalnej było odegranie na trąbce przez asp. Konrada Kurka z brzozowskiej komendy wzruszającego utworu „Śpij kolego”.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze