Reklama

Świętowali piękne jubileusze

Cztery pary małżeńskie z długoletnim stażem świętowały swój jubileusz w przeworskim urzędzie miasta. Medale, życzenia i gratulacje otrzymali z rąk burmistrza miasta nad Mleczką Leszka Kisiela.

Obok L. Kisiela w uroczystości wzięli udział członkowie rodzin dostojnych Jubilatów oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Przeworsku Bogusław Duliban. Pary odebrały okolicznościowe medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę[paywall].

Warto zaznaczyć, że świętowali nie tylko ci, którzy przeżyli ze sobą 50 lat. Popularne Złote Gody obchodzili Aleksandra i Jan Frączkowie oraz Maria i Wincenty Stopowie. Dłuższym stażem małżeńskim, bo 58-letnim cieszyli się Janina i Marian Kędziorowie, natomiast 60. rocznicę ślubu, nazywaną Diamentową, obchodzili Stefania i Zbigniew Lewandowscy.

Reklama

– Wspólna podróż przez życie w małżeństwie to wiele chwil radości, wzruszeń, często również smutków, niepowodzeń, wiele przeżytych wiosen, lat, jesieni i zim. Nieodłącznym elementem długoletnich małżeństw jest z pewnością wzajemne wsparcie i szacunek. Jesteście państwo tego znakomitym przykładem. W swoim życiu wychowaliście dzieci, doczekaliście się wnuków, a także prawnuków. Przez długie lata pracowaliście zawodowo i uczestniczyliście w życiu społecznym miasta Przeworska. Dziękuję – powiedział do Jubilatów m.in. burmistrz Leszek Kisiel, składając wszystkim parom małżeńskim serdeczne gratulacje oraz życzenia zdrowia i pomyślności.

Złote Gody w Laszkach

Piękny jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego świętowano także w Laszkach. Złote Gody obchodziło 18 par z terenu gminy.  Życzenia wszelkiej pomyślności, dużo zdrowia i szczęścia na wiele jeszcze długich wspólnych lat złożyli Jubilatom wójt gminy Stanisław Gonciarz, przewodniczący Rady Gminy w Laszkach Bogusław Kuta i Mirosław Broda. I ich rąk otrzymali medale prezydenta RP, kwiaty oraz listy gratulacyjne. Miłe spotkanie umilił specjalnie przygotowany na tę chwilę piękny występ artystyczny w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Laszkach pod kierownictwem Jolanty Kosińskiej.

Reklama


fot.UG Laszki
W Laszkach Złote Gody świętowało 18 par.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama