Cztery pary małżeńskie z długoletnim stażem świętowały swój jubileusz w przeworskim urzędzie miasta. Medale, życzenia i gratulacje otrzymali z rąk burmistrza miasta nad Mleczką Leszka Kisiela.
Obok L. Kisiela w uroczystości wzięli udział członkowie rodzin dostojnych Jubilatów oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Przeworsku Bogusław Duliban. Pary odebrały okolicznościowe medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę[paywall].
Warto zaznaczyć, że świętowali nie tylko ci, którzy przeżyli ze sobą 50 lat. Popularne Złote Gody obchodzili Aleksandra i Jan Frączkowie oraz Maria i Wincenty Stopowie. Dłuższym stażem małżeńskim, bo 58-letnim cieszyli się Janina i Marian Kędziorowie, natomiast 60. rocznicę ślubu, nazywaną Diamentową, obchodzili Stefania i Zbigniew Lewandowscy.
– Wspólna podróż przez życie w małżeństwie to wiele chwil radości, wzruszeń, często również smutków, niepowodzeń, wiele przeżytych wiosen, lat, jesieni i zim. Nieodłącznym elementem długoletnich małżeństw jest z pewnością wzajemne wsparcie i szacunek. Jesteście państwo tego znakomitym przykładem. W swoim życiu wychowaliście dzieci, doczekaliście się wnuków, a także prawnuków. Przez długie lata pracowaliście zawodowo i uczestniczyliście w życiu społecznym miasta Przeworska. Dziękuję – powiedział do Jubilatów m.in. burmistrz Leszek Kisiel, składając wszystkim parom małżeńskim serdeczne gratulacje oraz życzenia zdrowia i pomyślności.
Piękny jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego świętowano także w Laszkach. Złote Gody obchodziło 18 par z terenu gminy. Życzenia wszelkiej pomyślności, dużo zdrowia i szczęścia na wiele jeszcze długich wspólnych lat złożyli Jubilatom wójt gminy Stanisław Gonciarz, przewodniczący Rady Gminy w Laszkach Bogusław Kuta i Mirosław Broda. I ich rąk otrzymali medale prezydenta RP, kwiaty oraz listy gratulacyjne. Miłe spotkanie umilił specjalnie przygotowany na tę chwilę piękny występ artystyczny w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Laszkach pod kierownictwem Jolanty Kosińskiej.

fot.UG Laszki
W Laszkach Złote Gody świętowało 18 par.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze