Początkiem maja w auli koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Krzysztofa Komedy odbyła się jubileuszowa sesja rady powiatu. Podsumowano minione dwie dekady powiatu lubaczowskiego.
Jubileusz wspólnie świętowali m.in. radni minionych i obecnej kadencji, wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu, byli i obecni kierownicy oraz dyrektorzy jednostek organizacyjnych, służb, inspekcji i straży, naczelnicy wydziałów i kierownicy referatów, a także duchowni.
Wśród zaproszonych[paywall] gości znaleźli się także przedstawiciele władz wojewódzkich: marszałek Władysław Ortyl oraz wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego Teresa Pamuła. W uroczystości uczestniczyła także delegacja z rumuńskiego miasta Reghin.
Zebranych powitała przewodnicząca rady powiatu Marta Tabaczek. Następnie w części artystycznej zaprezentowała się młodzież pracująca pod kierunkiem dyrektora MDK w Lubaczowie Andrzeja Kindrata. O historii powiatu opowiedział Dariusz Sałek z Muzeum Kresów. Minione dwie dekady podsumowali starosta lubaczowski Zenon Swatek, który dziękował wszystkim, którzy pracowali dla dobra powiatu, oraz marszałek Podkarpacia.
Jubileusz był też okazją do uhonorowania tytułem „Zasłużony dla Powiatu Lubaczowskiego”. Otrzymali go: kardynał Marian Jaworski (w jego imieniu dyplom odebrał ks. Andrzej Stopyra), Mariusz Leszczyński – biskup pomocniczy diecezji zamojsko-lubaczowskiej, Józef Michalik – wieloletni starosta lubaczowski, dr Zygmunt Kubrak – były dyrektor Muzeum w Lubaczowie, historyk, regionalista, autor wielu opracowań na temat historii powiatu lubaczowskiego, Władysław Ortyl – marszałek podkarpacki, Zbigniew Wróbel – radny kilku kadencji oraz pośmiertnie Andrzej Buczek – w jego imieniu dyplom odebrała żona. Wszyscy dokonali wpisu do księgi pamiątkowej.
Specjalnymi wyróżnieniami honorowano także posłankę Annę Schmidt-Rodziewicz, Iwana Karpę – przewodniczącego Rejonowej Rady w Jaworowie, ks. Andrzeja Stopyrę, ks. Józefa Dudka, ks. Juliana Leńczuka oraz ks. Romana Karpowicza. Wręczono także podziękowania byłym i obecnym radnym, kierownikom i dyrektorom instytucji powiatowych, służb itp. Każdy z nagrodzonych otrzymał m.in. najnowszą publikację 20 lat Powiatu Lubaczowskiego. Na zakończenie uroczystości wystąpili młodzi akordeoniści pracujący pod kierunkiem Marka Majchera. Na lubaczowskim Rynku można było pooglądać plenerową wystawę Historia powiatu lubaczowskiego.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze