139 żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej złożyło w sobotę, 14 grudnia, uroczystą przysięgę wojskową na placu apelowym 1. Batalionu Czołgów w Żurawicy.
Wypowiadając rotę, zadeklarowali „służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej i bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić”.
Młodym żołnierzom w tej wyjątkowej chwili towarzyszyli najbliżsi. Zaprzysiężeni mają za sobą odpowiednie przygotowanie oraz egzamin wieńczący szkolenie podstawowe, realizowane w 1. Batalionie Czołgów oraz 14. Dywizjonie Artylerii Samobieżnej.
Po zaliczeniu go "dobrowolsi" mogą wziąć udział w szkoleniu specjalistycznym, a po jego ukończeniu ubiegać się o zatrudnienie w armii.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze