W Lubaczowie rozegrane zostały rejonowe zawody w szachach drużynowych. Rywalizowało siedem szkół średnich. To już kolejny etap rywalizacji w tej dyscyplinie sportowej, która – jak się okazuje – wśród młodzieży jest bardzo popularna.
Zawody były rozgrywane na zasadzie „każdy z każdym”.
Końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco[paywall]: I miejsce zdobyło II LO w Przemyślu, II miejsce – I LO w Przemyślu, III miejsce – I LO w Jarosławiu. Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny z: ZSTiO w Jarosławiu, I LO w Przeworsku, LO w Dubiecku oraz gospodarze z LO w Lubaczowie.
Co ciekawe, rywalizacja w regionie odbywała się niemal równolegle z mistrzostwami świata w tej dyscyplinie, które w 2022 roku rozgrywane były w Jerozolimie.
Polska drużyna dotarła do ćwierćfinałów. W Jerozolimie zwyciężyły Chiny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze