Reklama

Szansa na pracę w KAS

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego ruszyły lekcje w podkarpackich szkołach średnich, prowadzone przez funkcjonariuszy i pracowników Krajowej Administracji Skarbowej. Na Podkarpaciu realizowane będą w trzech placówkach oświatowych w: Przemyślu, Jarosławiu i Tarnobrzegu.

W ub.r. szkolnym Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie przy wsparciu Krajowej Szkoły Skarbowości zainicjowała projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół średnich województwa podkarpackiego. Jego celem jest edukacja młodzieży w zakresie przepisów prawa podatkowego i celnego, a w przyszłości także szansa na pozyskanie dobrze przygotowanych kadr do pracy i służby w szeregach Krajowej Administracji Skarbowej w województwie podkarpackim[paywall].
– W ramach projektu uczniowie poznają organizację, rolę i zadania Krajowej Administracji Skarbowej oraz wchodzącej w jej skład Służby Celno-Skarbowej. Zakres programu obejmuje także przepisy regulujące funkcjonowanie KAS, ceremoniał, zajęcia z samoobrony czy etyki zawodowej. Teoretyczne zajęcia z wykładowcami Krajowej Administracji Skarbowej odbywają się na terenie szkół, a praktyczne w placówkach KAS, między innymi w Podkarpackim Urzędzie Celno-Skarbowym w Przemyślu – wyjaśniła rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie asp. Edyta Chabowska.

Reklama

Trzy szkoły

W roku szkolnym 2022 – 2023 do współpracy z Izbą Administracji Skarbowej w Rzeszowie przystąpiły trzy szkoły na Podkarpaciu: I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu, w którym lekcje prowadzone przez ekspertów KAS realizowane są w klasie o profilu celno-skarbowym (współpraca od roku szkolnego 2021 – 2022), Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, gdzie przedmiot „obsługa celna” został włączony do programu nauczania od drugiej klasy technikum o specjalnościach technik logistyk oraz technik eksploatacji portów i terminali (współpraca od roku szkolnego 2021 – 2022) oraz Zespół Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu (współpraca od roku szkolnego 2022 – 2023). Podkarpacka KAS obejmie nauką w tym roku szkolnym łącznie 270 uczniów z 13 klas.

Plan zajęć

Harmonogram zajęć zaplanowanych przez podkarpacką KAS w tym roku szkolnym zakłada 60 lekcji dla uczniów klasy celno-skarbowej z I LO w Przemyślu, w tym m.in. zajęcia teoretyczne i warsztatowe z zakresu podatków, zajęcia z musztry, samoobrony i testy sprawnościowe oraz 160 lekcji dla uczniów pięciu klas z ZSEiO w Jarosławiu w ramach przedmiotu zawodowego „obsługa celna”.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama