Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego ruszyły lekcje w podkarpackich szkołach średnich, prowadzone przez funkcjonariuszy i pracowników Krajowej Administracji Skarbowej. Na Podkarpaciu realizowane będą w trzech placówkach oświatowych w: Przemyślu, Jarosławiu i Tarnobrzegu.
W ub.r. szkolnym Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie przy wsparciu Krajowej Szkoły Skarbowości zainicjowała projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół średnich województwa podkarpackiego. Jego celem jest edukacja młodzieży w zakresie przepisów prawa podatkowego i celnego, a w przyszłości także szansa na pozyskanie dobrze przygotowanych kadr do pracy i służby w szeregach Krajowej Administracji Skarbowej w województwie podkarpackim[paywall].
– W ramach projektu uczniowie poznają organizację, rolę i zadania Krajowej Administracji Skarbowej oraz wchodzącej w jej skład Służby Celno-Skarbowej. Zakres programu obejmuje także przepisy regulujące funkcjonowanie KAS, ceremoniał, zajęcia z samoobrony czy etyki zawodowej. Teoretyczne zajęcia z wykładowcami Krajowej Administracji Skarbowej odbywają się na terenie szkół, a praktyczne w placówkach KAS, między innymi w Podkarpackim Urzędzie Celno-Skarbowym w Przemyślu – wyjaśniła rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie asp. Edyta Chabowska.
W roku szkolnym 2022 – 2023 do współpracy z Izbą Administracji Skarbowej w Rzeszowie przystąpiły trzy szkoły na Podkarpaciu: I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu, w którym lekcje prowadzone przez ekspertów KAS realizowane są w klasie o profilu celno-skarbowym (współpraca od roku szkolnego 2021 – 2022), Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, gdzie przedmiot „obsługa celna” został włączony do programu nauczania od drugiej klasy technikum o specjalnościach technik logistyk oraz technik eksploatacji portów i terminali (współpraca od roku szkolnego 2021 – 2022) oraz Zespół Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu (współpraca od roku szkolnego 2022 – 2023). Podkarpacka KAS obejmie nauką w tym roku szkolnym łącznie 270 uczniów z 13 klas.
Harmonogram zajęć zaplanowanych przez podkarpacką KAS w tym roku szkolnym zakłada 60 lekcji dla uczniów klasy celno-skarbowej z I LO w Przemyślu, w tym m.in. zajęcia teoretyczne i warsztatowe z zakresu podatków, zajęcia z musztry, samoobrony i testy sprawnościowe oraz 160 lekcji dla uczniów pięciu klas z ZSEiO w Jarosławiu w ramach przedmiotu zawodowego „obsługa celna”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze