30 maja br. w Niepublicznym Gimnazjum „Morawa” w Przemyślu, odbył się finał 3. edycji konkursu „Szanujmy wspomnienia”.
Przedsięwzięcie to stanowi obecnie część projektu pod hasłem „Retromorawa”, którego celem jest zainteresowanie dzieci i młodzieży przeszłością, szczególnie – przeszłością i historią własnej rodziny, własnego miasta. – Uczestnicy projektu przeprowadzali wywiady z seniorami swoich rodzin, zagłębiali się w domowe archiwa i przeglądali stare albumy. Zapoznali się także ze zwyczajami panującymi w szkole sprzed lat oraz z dawnymi obyczajami i obrzędami związanymi z obchodzeniem najważniejszych polskich świąt – wyjaśnił dyrektor przemyskiego gimnazjum Rafał Paśko.
Prace nadesłane na dwa konkursy oceniano w trzech kategoriach wiekowych (szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna). Konkurs fotograficzny „Przeszłość w kolorze sepii” i literacki „Wspomnienia rodzinne” zaowocowały wydaniem kolejnej publikacji.|
Wyniki konkursu „Szanujmy wspomnienia”: Reklama
Konkurs literacki „Wspomnienia rodzinne” – szkoła podstawowa: 1. Michalina Rybarczyk (SP 1 Przemyśl), 2. Błażej Klepacki, 3. Natalia Garbacik (oboje SP 15 Przemyśl); gimnazjum: 1. Justyna Kowalik, 2. Jan Fidor, 3. Małgorzata Sielska (wszyscy Niepubliczne Gimnazjum „Morawa” w Przemyślu); szkoła ponadgimnazjalna: 1. Aneta Gierczak (II LO Przemyśl). *** Konkurs fotograficzny „Przeszłość w kolorze sepii” – gimnazjum: 1. Bartłomiej Haszczyn, 2. Hubert Gawczyński, 3. Agnieszka Bąk (wszyscy Niepubliczne Gimnazjum „Morawa” w Przemyślu); szkoły ponadgimnazjalne: 1. Agnieszka Haszczyn (II LO Przemyśl). |
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze