Mimo nie do końca sprzyjającej pogody, chętnych do udziału w pikniku rodzinnym pod nazwą „Szczęśliwe Dzieci” nie brakowało. 30 lipca Zajazd Pastewnik wręcz pękał w szwach, a żaden z uczestników nie mógł narzekać na brak atrakcji.
Czego tam nie było! Dmuchańce i malowanie twarzy – obowiązkowy punkt programu. Brokatowe tatuaże, wielkie bańki mydlane – atrakcje angażujące tych najmniejszych i z chęcią wspierane przez tych nieco starszych. Pokaz samoobrony, prezentacje broni i samochodów policyjnych i wojskowych – przyciągające uwagę dzieci i dorosłych. Ci odważniejsi mieli też okazję na własnej skórze poczuć ważną rolę pasów bezpieczeństwa w symulatorze dachowania oraz sprawdzić, czy w żyroskopie faktycznie wiruje cały świat.
Jak na piknik przystało, nie brakowało stoisk gastronomicznych, tych promujących zdrowie, informacyjno-konsultacyjnych i rękodzielniczych. Na scenie mogli się zaprezentować m.in.: uczniowie z SP nr 1 w Przeworsku, SP nr 3 w Przeworsku, Maratonu Boogie z Giedlarowej oraz ci z Muzycznego Świata – Szkoły Muzyki Rozrywkowej Dominika Nieradki. Ciepłymi dźwiękami ballad otulał zebranych zespół Grzane Wino, a do tańca zaprosił Zespół Muzyczny „Silence”. Impreza została zorganizowana we współpracy burmistrza Przeworska i tamtejszego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Jak podkreślał przeworski magistrat: „wydarzenie było okazją do uroczystego podziękowania za zaangażowanie w działania Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie osobom pracującym w obszarze przeciwdziałania zjawisku przemocy na rzecz mieszkańców miasta” i został przygotowany w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” – projekt „Nietykalni” edycja II – współfinansowany ze środków MRiPS".
Nasz tygodnik był jednym z patronów medialnych tego wydarzenia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze