– Po trzech dniach intensywnych poszukiwań, 57-letni pensjonariusz Domu Pomocy Społecznej w Jarosławiu został odnaleziony. Mężczyznę, w jednym ze sklepów na terenie Radymna rozpoznał jarosławski strażak i powiadomił policjantów. 57-latek trafił pod specjalistyczną opiekę
– przekazała jarosławska komenda.
Mężczyzna był poszukiwany od niedzieli, 14 września. Do działań byli zaangażowani: jarosławscy policjanci, funkcjonariusze Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu oraz ratownicy z psami z rzeszowskiego STORAT. Prowadzili poszukiwania m.in. w okolicach placówki, w pobliskich lasach, na polach, w zabudowaniach i okolicach rzeki San.
Jak podkreśliła KPP w Jarosławiu, funkcjonariusze weryfikowali każdy sygnał mogący pomóc w odnalezieniu zaginionego mężczyzny, którego życie mogło być zagrożone. Poszukiwania prowadzone były przez całą dobę w trudnych warunkach terenowych i pogodowych.
We wtorek, 16 września, około g. 11.30, strażak PPSP Jarosław, który wcześniej brał udział w poszukiwaniach mężczyzny, zauważył go w jednym ze sklepów na terenie Radymna. O swoich podejrzeniach powiadomił policjantów i monitorował drogę mężczyzny po wyjściu ze sklepu.
Policjanci zastali 57-latka na jednej z ulic w Radymnie. Mężczyzna był przemoczony, ale nie posiadł widocznych obrażeń. Na miejsce wezwano ratowników medycznych. 57-latek trafił pod specjalistyczną opiekę
– czytamy w oświadczeniu komendy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze