Reklama

Szkoła uczy i wychowuje. Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Jarosławiu

22/10/2022 11:09

Dzień Edukacji Narodowej to czas podziękowań i życzeń kierowanych do nauczycieli i pracowników szkół. Uczniowie wyrażają swoją wdzięczność, występując w programach artystycznych, obdarowują pedagogów kwiatami i prezentami. Święto edukacji jest także doskonałą okazją do wręczenia nagród dla nauczycieli przez organy samorządowe.

Nauczyciele i dyrektorzy szkół średnich, na zaproszenie starosty powiatu jarosławskiego Stanisława Kłopota oraz naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Marty Kurpiel, spotkali się w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu.

Podczas skierowanego do nich przemówienia starosta Stanisław Kłopot zwrócił uwagę na to, jak ważne jest wychowywanie młodego pokolenia biorąc pod uwagę czasy i okoliczności, w których żyjemy. 

– Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wyrażam swoje uznanie i kieruję szczególne podziękowania do tych nauczycieli, którzy umieją nie tylko[paywall] przekazywać wiedzę, przygotowywać uczniów do konkursów i olimpiad, ale chcą i potrafią wpływać na ich wychowanie, kształtują ich poglądy i postawy oraz dbają o wszechstronny rozwój i duchowe piękno – powiedział.

Po części oficjalnej przedstawiono program artystyczny, przygotowany przez uczniów ZSBiO. Młodzież przy akompaniamencie uczniowskiej kapeli zaśpiewała znane piosenki, między innymi „Zimny drań” z repertuaru Eugeniusza Bodo i bardziej współczesną „Bałkanicę”, które wprawiły w swobodny nastrój wszystkich zebranych.

Wybór utworów sprzed lat oraz muzyka na żywo miały nawiązać do historii szkolnej orkiestry, która niebawem będzie obchodzić swoje 75-lecie.

Reklama
 


fot.powiatjaroslawski.pl
–Ta szkoła jest dobra, która wspiera ucznia w jego rozwoju, która nie zabija jego talentu, która w sprzyjającej atmosferze pozwala zdobywać mu wiedzę, umiejętności i kompetencje. Ta szkoła jest dobra, która uczy szanować wartości, pokazuje, jak korzystać z dóbr kultury i narodowego dziedzictwa, która rozwija w uczniach patriotyzm i przywiązanie do narodowych symboli – mówił starosta Stanisław Kłopot.

Nagrody starosty

W tym roku nagrody starosty powiatu jarosławskiego otrzymali:

Bożena Wojciechowska, Małgorzata Bratek, Agnieszka Siwoń, Maciej Jastrzębski (Zespół Szkół Spożywczych i Biznesowych im. Marii Curie-Skłodowskiej), Zofia Ciesielska, Jakub Duda, Zbigniew Tabor (I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika), Joanna Czyż, Dorota Łyczakowska, Anna Pszon-Ziegelheim, Tomasz Turoń, Krzysztof Żołyniak (Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących), Mieczysław Rodzinka, Marzena Martynowicz, Łukasz Woźniak (Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego), Ewa Żelaznowska, Aneta Stój-Krupa, Jolanta Wiśniewska (Zespół Szkół Innowacyjnych),  Dorota Przytocka, Aneta Socha (Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego), Justyna Nalepa-Harpula, Aneta Przeszło, Marta Bąk (Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej), Anna Bielenda, Zbigniew Pych (Zespół Szkół Zawodowych i Rolniczych im. Adama Mickiewicza w Radymnie), Wojciech Głąb, Aneta Mrazek, Agnieszka Drozdowicz (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II), Aleksandra Pawlak, Dorota Olejarska-Moskwiak (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna), Marek Machnik, Marian Kubejko (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego) oraz Katarzyna Gmyrek (Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych).

Reklama

 Obchody Dnia Edukacji w JOKiS

W Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki wręczono nagrody burmistrza dla pedagogów z jarosławskich szkół podstawowych.

Waldemara Palucha reprezentował wiceburmistrz Wiesław Pirożek, który nagrody wręczał wraz z dyrektor Wydziału Oświaty i Sportu UM w Jarosławiu Renatą Chlebowską.

Burmistrz Pirożek w swoim przemówieniu odwołał się do powiedzenia „Szkoła uczy i wychowuje”, życząc pedagogom sił do nauki i wychowywania młodego pokolenia oraz wszystkiego tego, co najważniejsze w ich pracy.

Poseł Mieczysław Kasprzak wspomniał o niezbędnej nauce pokory, która w trudnych czasach jest potrzebna młodzieży.

Uroczystość uświetniły występy wokalne uczennic jarosławskich podstawówek: Anastazji Koprowicz (SP nr 6), Emilii Makowskiej (SP nr 11) oraz Emilii Piątek (SP nr 2).

 

Nagrody burmistrza

Nagrody za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze i całokształt pracy pedagogicznej otrzymali:

Agnieszka Gilowska (SP nr 1), Anna Romaniak (SP nr 1), Dariusz Nogaj (SP nr 1), Katarzyna Piątek (SP nr 2), Elżbieta Żurawska (dyrektor SP nr 2), Monika Biela (SP nr 4), Izabela Kowalska (SP nr 4), Ewa Motyka (SP nr 5), Patrycja Stefanowska (dyrektor SP nr 6), Mariusz Litwin (SP nr 9), Agnieszka Kapusta (SP nr 10), Teresa Nykun (SP nr 11), Agnieszka Hołysz (SP nr 11), Anna Kulikowska  (MP nr 1), Lucyna  Łaszkiewicz (MP nr 9), Marzena Gilarska (MP nr 12).

Reklama

Przyznano także nagrodę specjalną, którą otrzymała Jolanta Kostur, dyrektor Miejskiego Żłobka „Radosny Zakątek” i „Nowa Przestrzeń dla dzieci”.

Ponadto wręczono honorowe odznaki „Zasłużony dla oświaty jarosławskiej”. Odebrali je:

Wojciech Staniszewski (SP nr 2), Joanna Gałuszka (wicedyrektor SP nr 2), Marta Argasińska (SP nr 4), Renata Wojtowicz (SP nr 4), Ewa Pogłodzińska-Tamsaout (SP nr 4), Justyna Prymon (SP nr 7), Edyta Krzeszowiec (SP nr 7), Beata Jazienicka (SP nr 10), Agata Magnowska (SP nr 11), Iwona Kudyba (SP nr 11), Edyta Pytko, dyrektor Biura Strategii i Pozyskiwania Funduszy UM Jarosławia oraz Magdalena Zarębska-Lorenowicz, dyrektor Wydziału Infrastruktury Technicznej UM Jarosławia.

 
MP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama