Konkurs „Drużyna Energii” aktywizuje nauczycieli wuefu, dyrektorów szkół i rodziców, a przede wszystkim samych uczniów wykonujących zadania konkursowe. To wielka sportowa rywalizacja z udziałem gwiazd, która co roku ma swoich zwycięzców. W tegorocznej 7. edycji, w której rywalizowało 319 szkół z całej Polski, Szkoła Podstawowa im. ks. kard. S. Wyszyńskiego w Małkowicach w gminie Orły zajęła mocne, piąte miejsce, wygrywając 15 tysięcy złotych na zakup sportowego sprzętu.
Drużyna Energii to sportowo-edukacyjny projekt dla klas 5 – 8 szkół podstawowych. Mobilizuje uczniów startujących w rywalizacji szkół do podejmowania sportowych wyzwań. Im więcej uczniów włączy się do akcji, tym większa szansa placówki na wygraną. A że przedsięwzięcie, za którym stoi Energa, łączy promocję ruchu i zamiłowanie do sportu z nowoczesnymi technologiami, uczestnicy mają za zadanie nagrywać i udostępniać w internecie wykonywane ćwiczenia. Najwyższe wyniki zanotowały te placówki, które do wykonywania przygotowanych przez ambasadorów – uznanych sportowców – zadań zaangażowały najwyższy odsetek uczniów. Wynik trzeba było oczywiście udowodnić, przesyłając nagrane filmy z ich udziałem. Łącznie w czasie całej rywalizacji wykonano ponad 121 tys. ćwiczeń i nagrano ponad 5700 filmów! Z wyzwaniem świetnie poradzili sobie uczniowie SP im. ks. kard. S. Wyszyńskiego w Małkowicach, lokując się na wysokim, 5. miejscu w tej zorganizowanej na wielką skalę sportowej zabawie. Placówka została zwycięzcą...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 53% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze