W gminie Jarosław w nowy rok weszli z przytupem, kończąc sporą inwestycję. 10 stycznia, po gruntownym remoncie, uroczyście oddano do użytku budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Aleksandra Fredry w Surochowie.
Zakres przeprowadzonych w szkole w Surochowie prac był dość szeroki. W pierwszej kolejności obejmował osuszenie ścian i odwodnienie terenu wokół budynku oraz hydroizolację ścian piwnicznych i parteru. Znacząco zmienił się wygląd placówki: po dociepleniu ścian i stropodachu obiekt dostał[paywall] nową elewację, wyremontowano schody przed wejściem głównym, a te prowadzące do południowego wejścia wyburzono i zastąpiono konstrukcją ze stali. Wreszcie wykonano szereg pomniejszych robót, obróbek, wymianę przewodów instalacji odgromowej budynku, czy konserwację stalowych schodów ewakuacyjnych. Całość prac kosztowała 1 mln 157 tys. zł, z czego 500 tys. gmina pozyskała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach przeciwdziałania COVID-19.
Całkiem miłe dla oka efekty tej pracy mogli podziwiać 10 bm. zgromadzeni na placu przed szkołą goście. Wśród nich wiceminister rodziny i polityki społecznej, posłanka na Sejm RP Anna Schmidt, wójt gminy Elżbieta Grunt, przewodniczący Rady Gminy Jarosław Antoni Gwóźdź, a także radni i sołtysi z terenu gminy. Oczywiście na miejscu nie zabrakło przedstawicieli szkolnej społeczności: kadry pedagogicznej na czele z dyrektorką Bernadetą Makarą, uczniów oraz ich rodziców. Główny punkt wydarzenia miał miejsce zaraz na jego początku – wtedy to nastąpiło przecięcie wstęgi i oficjalne przekazanie placówki jej użytkownikom. Nie oznacza to, że potem nie było ciekawie – w dalszej części uroczystości, już na sali gimnastycznej, dzieci i młodzież zaprezentowały swoje talenty w okolicznościowym przedstawieniu.

fot.materiały organizatora
Szkoła po remoncie wygląda bardzo schludnie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze