Reklama

Szkolenie wojskowe pomysłem na ferie?

19/01/2019 12:30

3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej walczy o rekrutów. Tym razem swą ofertę kieruje do uczniów i studentów, proponując 16-dniowe szkolenie podstawowe w okresie ferii zimowych.

Zważywszy na liczbę szkół oferujących swoim uczniom profil wojskowy, pomysł terytroialsów zdaje się być trafiony. Na pewno propozycja ta zainteresuje tych młodych ludzi, którzy wiążą swą przyszłość z wojskiem. Dla niektórych może to być przygoda czy forma testu – wszak szkolenie będzie miało regularną formułę[paywall] . Dla innych może to być początek służby w wojskach OT. – Istotą zarządzania służbą żołnierzy OT w formacji jest jak najlepsze zbalansowanie służby wojskowej z życiem osobistym i zawodowym. Ta zasada dotyczy również uczniów i studentów – zaznacza dowódca WOT, gen. dyw. Wiesław Kukuła. – Wzrost liczby żołnierzy i kandydatów do służby będących uczniami szkół średnich, a także studentów jest faktem, którego nie zamierzamy ignorować – dodaje.

Pierwsza edycja ferii z WOT-em wystartuje 9 lutego br., a zakończy się 24 lutego uroczystą przysięgą. Warto zaznaczyć, że ochotnicy przejdą w tym czasie regularny kurs, obejmujący zakres podstawowych umiejętności taktycznych i strzeleckich . Na ferie z terytorialsami wciąż jeszcze można się zapisać, np. w jarosławskiej Wojskowej Komendzie Uzupełnień.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    KW - niezalogowany 2019-01-19 14:48:40

    Bardzo dobry pomysł!!!Jestem za tym,żeby zasadnicza słuzba wróciła obowiazkowo,ale tylko na rok.Mysle,że tyle wystarczy zeby sie nauczyc obowiazku,dyscypliny i poszanowania innych.Ja słuzyłem trzy lata i to na pewno było za długo,ale takie kiedys były realia.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Borys - niezalogowany 2019-01-19 22:24:51

    https://www.youtube.com/watch?v=gcPKgoXkSOE

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Eryk Pralinka - niezalogowany 2019-01-20 21:04:26

    Lepiej mieć stosunek z jeżem niż przez rok być żołnierzem !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama