Kilkadziesiąt przedstawicielek kół gospodyń wiejskich z terenu przeworszczyzny szkoliło się w poniedziałek, 30 września, w sali konferencyjnej starostwa powiatowego. Spotkanie miało na celu doskonalenie funkcjonowania tego rodzaju kół we współczesnych realiach.
Konferencja podzielona została na kilka bloków. Pierwsze dwa miały charakter wykładów. Przedstawiciele Urzędu Skarbowego w Przeworsku omówili zagadnienia związane z rozliczaniem działalności kół, akcentując kwestie związane z zasadami prowadzenia przez nie uproszczonej[paywall] ewidencji przychodów i kosztów. Druga prelekcja poświęcona była sprawom sanitarnym. Przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przeworsku wyjaśnili paniom z KGW, jakie zasady obowiązują je podczas przygotowania ich wyrobów i jakich reguł powinny przestrzegać, jeśli chcą je dystrybuować podczas różnego rodzaju imprez. Ważnym elementem spotkania był rodzaj panelu dyskusyjnego, podczas którego uczestnicy szkolenia mogli się dzielić swoimi doświadczeniami, a poprzez zadawanie pytań ekspertom skuteczniej poszukiwać rozwiązań swoich problemów.
Organizatorem tego spotkania szkoleniowego był kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Przeworsku Tomasz Kojder. Oprócz wspomnianych ekspertów z US i sanepidu uczestniczył w nim także starosta przeworski Bogusław Urban.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze