Reklama

Szkoliły się gospodynie

11/10/2019 13:03

Kilkadziesiąt przedstawicielek kół gospodyń wiejskich z terenu przeworszczyzny szkoliło się w poniedziałek, 30 września, w sali konferencyjnej starostwa powiatowego. Spotkanie miało na celu doskonalenie funkcjonowania tego rodzaju kół we współczesnych realiach.

Konferencja podzielona została na kilka bloków. Pierwsze dwa miały charakter wykładów. Przedstawiciele Urzędu Skarbowego w Przeworsku omówili zagadnienia związane z rozliczaniem działalności kół, akcentując kwestie związane z zasadami prowadzenia przez nie uproszczonej[paywall] ewidencji przychodów i kosztów. Druga prelekcja poświęcona była sprawom sanitarnym. Przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przeworsku wyjaśnili paniom z KGW, jakie zasady obowiązują je podczas przygotowania ich wyrobów i jakich reguł powinny przestrzegać, jeśli chcą je dystrybuować podczas różnego rodzaju imprez. Ważnym elementem spotkania był rodzaj panelu dyskusyjnego, podczas którego uczestnicy szkolenia mogli się dzielić swoimi doświadczeniami, a poprzez zadawanie pytań ekspertom skuteczniej poszukiwać rozwiązań swoich problemów.

Organizatorem tego spotkania szkoleniowego był kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Przeworsku Tomasz Kojder. Oprócz wspomnianych ekspertów z US i sanepidu uczestniczył w nim także starosta przeworski Bogusław Urban.
pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama