Pakiet multimedialny na kwotę 24 tys. 261 zł otrzymało I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu z Ministerstwa Edukacji Narodowej. To efekt przystąpienia przez popularnego „Kopernika” do programu „Ogólnopolska Sieć Edukacyjna”.
W tzw. Szkolnym Pakiecie Multimedialnym jarosławska placówka otrzymała (oczywiście bezpłatnie) 25 zestawów tabletów wraz z usługą mobilnego dostępu do Internetu. Program MEN to jedno z działań rządu, mających na celu doposażenie szkół w sprzęt komputerowy i zapewnienie szkołom usług bezprzewodowego dostępu do Internetu. W dobie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 to wielka pomoc w uczestnictwie uczniów w zajęciach lekcyjnych za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej[paywall].
– Bardzo się cieszym z faktu, że nasze liceum znalazło się w grupie tych szkół, które otrzymały sprzęt z puli MEN. Jego efektywne wykorzystanie w pracy szkoły będzie wsparciem w procesie kształcenia, również w systemie nauczania zdalnego i przyczyni się do podniesienia kompetencji cyfrowych – powiedziała dyrektor I LO w Jarosławiu Jolanta Moskwa.
Od wielu lat Urząd Marszałkowski z Rzeszowie realizuje program wspierania młodzieży uzdolnionej pod hasłem „Nie zgubić talentu”. Nominowani uczniowie z całego Podkarpacia otrzymują stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe oraz (lub) nagrody pieniężne. W kolejnej edycji nagrodzonych zostało aż siedmiu uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu. To laureaci i finaliści olimpiad i konkursów przedmiotowych na szczeblu ogólnopolskim, którzy w ub. roku szkolnym uzyskali również bardzo wysokie wyniki w nauce. Wyróżnieni to: Hubert Misiąg (kl. IV, technik elektronik), Łukasz Wywrót (kl. IV, technik elektronik), Arkadiusz Skowron (kl. IV, technik grafiki i poligrafii cyfrowej), Krzysztof Zięba (kl. IV, technik informatyk), Mikołaj Sitko (kl. II, technik informatyk), Mateusz Skupień (kl. II, technik informatyk) oraz Gabriel Maj (ubiegłoroczny absolwent).
– Nie tylko osiągnięcia naukowe naszych uczniów zostały docenione, również praca na rzecz społeczności lokalnej. Przy naszej szkole działa grupa drukarzy 3D, którą tworzą uczniowie: Marcelin Tutka, Michał Burzański i Miłosz Sydor, a czuwa nad nimi Artur Tutka, nauczyciel przedmiotów zawodowych. Grupa otrzymała nagrodę pieniężną w uznaniu za szczególne osiągnięcie – akcję „Dar Serca dla Jarosławia”, czyli druk przyłbic ochronnych. Nasi uczniowie wspierali także pracę drukarzy 3D – powiedział dyrektor placówki Adam Tomaszewski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze