Reklama

Szkolny Pakiet Multimedialny dla jarosławskiego „Kopernika”

Pakiet multimedialny na kwotę 24 tys. 261 zł otrzymało I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu z Ministerstwa Edukacji Narodowej. To efekt przystąpienia przez popularnego „Kopernika” do programu „Ogólnopolska Sieć Edukacyjna”.

W tzw. Szkolnym Pakiecie Multimedialnym jarosławska placówka otrzymała (oczywiście bezpłatnie) 25 zestawów tabletów wraz z usługą mobilnego dostępu do Internetu. Program MEN to jedno z działań rządu, mających na celu doposażenie szkół w sprzęt komputerowy i zapewnienie szkołom usług bezprzewodowego dostępu do Internetu. W dobie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 to wielka pomoc w uczestnictwie uczniów w zajęciach lekcyjnych za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej[paywall].

– Bardzo się cieszym z faktu, że nasze liceum znalazło się w grupie tych szkół, które otrzymały sprzęt z puli MEN. Jego efektywne wykorzystanie w pracy szkoły będzie wsparciem w procesie kształcenia, również w systemie nauczania zdalnego i przyczyni się do podniesienia kompetencji cyfrowych – powiedziała dyrektor I LO w Jarosławiu Jolanta Moskwa.

Reklama

Stypendyści z „Banacha”

Od wielu lat Urząd Marszałkowski z Rzeszowie realizuje program wspierania młodzieży uzdolnionej pod hasłem „Nie zgubić talentu”. Nominowani uczniowie z całego Podkarpacia otrzymują stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe oraz (lub) nagrody pieniężne. W kolejnej edycji nagrodzonych zostało aż siedmiu uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu. To laureaci i finaliści olimpiad i konkursów przedmiotowych na szczeblu ogólnopolskim, którzy w ub. roku szkolnym uzyskali również bardzo wysokie wyniki w nauce. Wyróżnieni to: Hubert Misiąg (kl. IV, technik elektronik), Łukasz Wywrót (kl. IV, technik elektronik), Arkadiusz Skowron (kl. IV, technik grafiki i poligrafii cyfrowej), Krzysztof Zięba (kl. IV, technik informatyk), Mikołaj Sitko (kl. II, technik informatyk), Mateusz Skupień (kl. II, technik informatyk) oraz Gabriel Maj (ubiegłoroczny absolwent).

– Nie tylko osiągnięcia naukowe naszych uczniów zostały docenione, również praca na rzecz społeczności lokalnej. Przy naszej szkole działa grupa drukarzy 3D, którą tworzą uczniowie: Marcelin Tutka, Michał Burzański i Miłosz Sydor, a czuwa nad nimi Artur Tutka, nauczyciel przedmiotów zawodowych. Grupa otrzymała nagrodę pieniężną w uznaniu za szczególne osiągnięcie – akcję „Dar Serca dla Jarosławia”, czyli druk przyłbic ochronnych. Nasi uczniowie wspierali także pracę drukarzy 3D – powiedział dyrektor placówki Adam Tomaszewski.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama