Reklama

Szpital bez dyrektora. Piotr Ciompa złożył rezygnację

„Oferta pracy poza województwem podkarpackim” – to wersja oficjalna. Powód, dla którego 6 listopada br. Piotr Ciompa złożył rezygnację z funkcji dyrektora Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu. Wśród wersji nieoficjalnych pojawiają się i takie, że chodzi o wciąż wielkie problemy finansowe lecznicy oraz problemy związane z raportem Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Sprawa rezygnacji P. Ciompy owiana jest tajemnicą. Nie chcą za wiele o niej mówić osoby odpowiedzialne za kontakty z mediami z ramienia Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, nie chcą zajmujące się tym samym, ale z ramienia placówki na Monte Cassino[paywall]. Kilkakrotnie próbowaliśmy się skontaktować z samym zainteresowanym, ale bezskutecznie.

To o tyle dziwna sytuacja, że całkiem niedawno, bo 30 października br., był gospodarzem oficjalnego otwarcia pracowni mammograficznej w przychodni przy ul. Sportowej 6 w Przemyślu, gdzie m.in. snuł plany związane z przyszłością przemyskiego szpitala.

Reklama

Można dywagować, co było przyczyną nagłego złożenia przez P. Ciompę rezygnacji z pełnionej funkcji, ale na razie trzeba bazować na niezwykle lapidarnej informacji rzecznika prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie Tomasza Leyki. – Dyrektor Ciompa zgłosił chęć odejścia, a jako powód podał ofertę pracy poza województwem podkarpackim. W najbliższym czasie zarząd województwa podejmie decyzję w tej sprawie. Najpewniej przychyli się do tej prośby, ale nie chcę uprzedzać faktów. Do czasu ogłoszenia konkursu szpitalem kierować będzie osoba pełniąca obowiązki – powiedział.

Piotr Ciompa dyrektorem szpitala na Monte Cassino został w czerwcu 2015 r. Od listopada tego samego roku był także dyrektorem Szpitala Miejskiego w Przemyślu przy ul. Słowackiego. Łączył obie funkcje do momentu połączenia szpitali – miejskiego i wojewódzkiego.

Reklama


Piotr Ciompa
Ma 53 lata. Urodził się w Cieszynie. W latach 80. ubiegłego wieku był działaczem Niezależnego Zrzeszenia Studentów. W latach 1997 – 2001 wiceprezesem Polskiej Agencji Prasowej. W latach 90. należał do Ligi Republikańskiej, a w latach 2002 – 2006 był radnym Rady Miasta Stołecznego Warszawy. W 2010 r. został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej”.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    brat PIT - niezalogowany 2019-11-05 19:25:22

     Czyżby "towarzysz" został rzucony na inny "odcinek" w celu sprawdzenia się ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-11-05 20:51:21

    Mozna śmiało powiedzieć DZIEKUJEMY.Jeden z nielicznych któremu sie chciało ciężko pracować.Kiedy zaczeły pojawiać sie owoce tej ciężkiej pracy ODCHODZI.Szkoda.Obawiam się,ze jest zbyt krótka ławka w partii rządzącej by znaleźć nastepcę,który będzie chciał pracowac dla dobra szpitala

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Twój nick - niezalogowany 2019-11-05 21:42:04

    Teraz pora coś spieprzyć w innym województwie. Proszę zabrać ze sobą swoich doradców, którym nie udało się wyleczyć szpitala.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama