Reklama

Pochylają się nad rolniczymi problemami

4 lutego br. polsko-ukraińskie przejścia graniczne (Budomierz, Korczowa, Medyka) odwiedził minister rolnictwa i rozwoju wsi – Czesław Siekierski, spotykając się z rolnikami. Tego samego dnia w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa dotycząca ostatnich działań podejmowanych przez wojewodę podkarpackiego oraz podległe służby i inspekcje w celu poprawy sytuacji na granicy.

W konferencji uczestniczyli: wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul, zastępca dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Jacek Wojdylak, Podkarpacki Państwowy Inspektor Sanitarny, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Adam Sidor oraz Graniczny Lekarz Weterynarii w Korczowej Wiesław Tomaszewski.

– W związku z sytuacją panującą na granicy polsko-ukraińskiej, a co za tym idzie, niepokojem wśród polskich rolników i producentów żywności, podjęłam działania mające na celu uporządkowanie, a przede wszystkim uszczelnienie systemu kontroli towarów wjeżdżających do Polski

Reklama

– powiedziała T. Kubas-Hul[paywall].

Co się zmieni?

Na przejściach granicznych w Korczowej oraz w Medyce odprawy sanitarne prowadzone są  w systemie ciągłym, czyli 24 godziny przez 7 dni w tygodniu.

– W związku ze zwiększonym napływem oleju słonecznikowego deklarowanego jako przeznaczonego na cele techniczne, powiatowe inspektoraty sanitarne wzmogą nadzór nad identyfikowalnością tego surowca, stosowanego w zakładach przetwórstwa spożywczego i w punktach gastronomicznych. Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Rzeszowie wydał powiatowym lekarzom weterynarii polecenie natychmiastowego i obowiązkowego sprawdzania wszystkich powiadomień dotyczących przesyłek towarów z Ukrainy

Reklama

– wyliczył rzecznik prasowy Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Bartosz Gubernat.

Państwowy Graniczny Inspektor Sanitarny został zobligowany do niezwłocznego zgłaszania wykrytych nieprawidłowości, w tym prób ominięcia kontroli towarów wprowadzanych na terytorium Polski.

Na stronie internetowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie uruchomiona zostanie zakładka, zawierająca bieżące informacje na temat liczby pojazdów i transportów przekraczających granicę. Informacje będą także na bieżąco udostępniane przez kanały w mediach społecznościowych, głównie na Facebooku.

Reklama

Podczas konferencji prasowej dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie A. Sidor poinformował, iż przeprowadzanie badań poszczególnych środków spożywczych zostanie 4-, 5-krotnie zwiększone.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama