Reklama

Szpital w Przemyślu wyjaśnia powód opóźnienia w realizacji szczepień

W piątek, 7 stycznia, do naszej redakcji zadzwonił zniecierpliwiony rodzic, informując, że w punkcie szczepień przy przemyskim szpitalu, w którym wykonuje się szczepienia przeciw Covid-19 u dzieci z grupy 5 – 11 lat, w podanym terminie panował tłok spowodowany brakiem obecności lekarza.

– Ludzie z dziećmi czekali w niewielkiej poczekalni, dochodzili kolejni, a lekarza wciąż nie było. Skoro umawia się na konkretną godzinę, to warto byłoby zadbać, żeby był w tym czasie dostępny medyk, który zakwalifikuje do szczepienia – komentowała kobieta.

Szpital opóźnienie w realizacji szczepień tego dnia tłumaczy następująco[paywall]:

„7 stycznia do pracy w punkcie szczepień dzieci została oddelegowana pani doktor z długim stażem pracy. Na oddziale, na którym pracuje, doszło do nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjenta i jako doświadczony lekarz została poproszona o pomoc. Była to sytuacja priorytetowa, ponieważ chodziło o ratowanie ludzkiego życia. Opóźnienie w przyjmowaniu dzieci do szczepienia wyniosło około pół godziny”.

Placówka szpitalna przypomina, że dziecko po zaszczepieniu powinno przez pół godziny pozostać na korytarzu na obserwacji.

– Niekiedy zdarza się, że rodzic przychodzi z dzieckiem na szczepienie i chce „załatwić sprawę” jak najszybciej, ponieważ zwolnił się z pracy na godzinę lub dziecko tylko z jednej lekcji. Ewentualne, nawet lekkie opóźnienie, powodują wtedy napięcie i dochodzi do nerwowych sytuacji. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem jest zarezerwowanie sobie przynajmniej dwóch godzin, a najlepiej – o ile to oczywiście możliwe – wziąć wolne na resztę dnia – wyjaśnia Paweł Bugira, rzecznik prasowy przemyskiego szpitala.
ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    baraniecka.bozena_381 2022-01-21 14:06:57

    Kolejki , niedowład organizacyjny w punkcie szczepień covid, kolejki , nerwy i stres w poczekalni przyjęć planowych ,wielogodzinne oczekiwanie na SOR- oto prawdziwy obraz Szpitala  Wojewódzkiego w Przemyślu.Dobrze, że chociaż Lekarze na Oddziałach nie dają odczuć pacjentom chaosu, braku organizacji i właściwego zarządzania.Tak Pani Dyrektor - może czas zejść na ziemię z wysokiego stołka i rozwiązać bieżące problemy, w tym problemy kadrowe.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2022-01-21 20:32:00

    APEL DO MŁODYCH POLAKÓW W SPRAWIE SZCZEPIEŃ PRZECIW COVID - 19 DR DOROTA SIENKIEWICZ PREZES PSNLIN - PSNLIN.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2022-01-21 20:37:12

    ONI ZABIJAJĄ LUDZI APEL RODZICÓW W ŻAŁOBIE. ŁZY CISNĄ SIĘ DO OCZU - CDA.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama