Reklama

Szpital wstrzymuje odwiedziny pacjentów

Od piątku, 8 października, w Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu obowiązuje zakaz odwiedzin pacjentów. Powodem jest rosnąca liczba zakażeń koronawirusem.

Placówka swoją decyzję o wstrzymaniu odwiedzin pacjentów przebywających na wszystkich oddziałach szpitala uzasadnia rosnącą liczbą przypadków zakażenia wirusem SARS-COV 2. Zabiegi planowe oraz przyjęcia w stanach ostrych w szpitalu realizowane są w normalnym trybie. Porody rodzinne również odbywają jak do tej pory – na zasadach epidemicznych obowiązujących od lutego br. Szpital nie określił, do kiedy będzie obowiązywał zakaz odwiedzin na oddziałach. – Oczywiście w sytuacjach wyjątkowych kierownik oddziału może wyrazić zgodę na odwiedziny. Takim przypadkiem na pewno jest stan terminalny pacjenta – uściśla Paweł Bugira, rzecznik prasowy przemyskiego szpitala. I dodaje, że decyzja o zakazie odwiedzin podyktowana jest tylko i wyłącznie troską o osoby chore przebywające w lecznicy. – Wśród pacjentów leżących na oddziałach są zarówno osoby zaszczepione, jak i niezaszczepione. Nie chcemy ryzykować ich zdrowia. Decyzja o zakazie odwiedzin obowiązuje do odwołania. Prosimy o zrozumienie tej sytuacji – dodaje, powołując się na obserwowany w ostatnim okresie wzrost liczby zakażeń koronawirusem.

Również w przemyskim szpitalu przybywa chorych hospitalizowanych z powodu Covid-19. W piątek (8 października) zajętych było 35 łóżek covidowych. W gronie tych pacjentów przeważającą większość stanowiły osoby niezaszczepione (jedynie 4 z 35 pacjentów przyjęło wcześniej szczepionkę przeciwko COVID-19, przebieg choroby w ich przypadku jest wyraźnie lżejszy niż u pozostałych).


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama