Nie było gminy, w której PiS nie osiągnęłoby miażdżącej przewagi nad rywalami. Największe poparcie wyborców uzyskało w gminie Tryńcza, gdzie na partię rządzącą zagłosowało 82,47 procent mieszkańców. Następna Koalicja Obywatelska osiągnęła zaledwie 5,94 proc.

Najmniejsza różnica poparcia była w Przemyślu, gdzie PiS zdobyło 47,45 proc. głosów, a KO – 27,78 proc. O stosunkowo małym dystansie można mówić w gminie Cieszanów, (PiS – 57,40 proc., PSL – 27,94 proc.) i w Jarosławiu (PiS – 53,87 proc., KO – 23,75 proc.). W pozostałych gminach różnice przekraczały nawet 70 procent.
Wyniki procentowe z poszczególnych gmin.
Oznaczenia skrótów:
PiS – Prawo i Sprawiedliwość
PSL – Polskie Stronnictwo Ludowe
SLD – Sojusz Lewicy Demokratycznej
KWIN – Konfederacja Wolność i Niepodległość
KO – Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni
POWIAT LUBACZOWSKI
PiS – 64,09
PSL – 14,35
SLD – 8,23
KWIN – 6,92
KO – 6,41
LUBACZÓW (GMINA WIEJSKA)
PiS – 74,18
PSL – 9,25
KWIN – 7,01
SLD – 5,33
KO – 4,23
NAROL
PiS – 68,55
PSL – 14,03
KWIN – 6,70
SLD – 5,43
KO –5,30
HORYNIEC-ZDRÓJ
PiS – 65,87
PSL – 12,22
SLD – 8,56
KO – 7,63
KWIN – 5,72
CIESZANÓW
PiS – 57,40
PSL – 27,94
KWIN – 6,37
SLD – 4,95
KO – 3,34
STARY DZIKÓW
PiS – 69,52
PSL – 16,76
KWIN – 6,58
SLD – 4,70
KO – 2,43
OLESZYCE
PiS – 64,85
SLD – 12,21
PSL – 11,20
KWIN – 6,321
KO – 5,42
WIELKIE OCZY
PiS – 74,89
PSL – 10,74
KWIN – 6,28
KO – 4,04
SLD – 4,04
LUBACZÓW (MIASTO)
PiS – 51,88
SLD – 14,04
PSL – 13,44
KO – 12,34
KWIN – 8,32
POWIAT PRZEWORSKI
PiS – 69,41
KO – 10,73
PSL – 9,43
KWIN – 6,07
SLD – 4,36
ADAMÓWKA
PiS – 67,06
KO – 15,47
PSL – 8,76
KWIN – 6,71
SLD – 2,00
SIENIAWA
PiS – 57,36
KO – 29,05
KWIN – 5,93
PSL – 3,93
SLD – 3,74
TRYŃCZA
PiS – 82,47
KO – 5,94
KWIN – 5,32
PSL – 3,72
SLD – 2,56
PRZEWORSK (GIMNA WIEJSKA)
PiS – 79,33
PSL – 7,49
KWIN – 5,35
KO – 4,84
SLD – 2,99
GAĆ
PiS – 72,08
PSL – 11,64
KWIN – 6,71
KO – 5,65
SLD – 3,91
ZARZECZE
PiS – 70,59
PSL – 14,59
KWIN – 6,16
KO – 5,06
SLD – 3,59
KAŃCZUGA
PiS – 64,81
PSL – 14,48
KO – 9,58
KWIN – 6,04
SLD – 5,09
JAWORNIK POLSKI
PiS – 69,16
PSL – 12,69
KO – 7,72
KWIN – 5,77
SLD – 4,66
PRZEWORSK (MIASTO)
PiS – 60,59
KO – 15,55
PSL – 9,60
SLD – 7,29
KWIN – 9,67
POWIAT JAROSŁAWSKI
PiS – 65,63
KO – 15,93
PSL – 8,38
KWIN – 6,12
SLD – 3,94
WIĄZOWNICA
PiS – 64,84
KO – 24,43
KWIN – 4,90
PSL – 3,85
SLD – 1,98
LASZKI
PiS – 73,50
PSL – 11,83
KO – 7,11
KWIN – 5,16
SLD – 2,39
RADYMNO (GMINA WIEJSKA)
PiS – 75,20
PSL – 10,42
KO – 6,34
KWIN – 6,13
SLD – 1,92
RADYMNO (MIASTO)
PiS – 62,75
KO – 12,48
PSL – 10,97
KWIN – 8,39
SLD – 5,40
CHŁOPICE
PiS – 77,00
PSL – 9,85
KO – 6,35
KWIN – 4,38
SLD – 2,41
ROKIETNICA
PiS – 75,12
KO – 9,40
PSL – 8,31
KWIN – 4,98
SLD – 2,19
ROŹWIENICA
PiS – 70,81
KO – 11,73
PSL – 10,18
KWIN – 5,18
SLD – 2,10
PRUCHNIK
PiS – 78,33
KO – 9,81
KWIN – 5,23
PSL – 4,86
SLD – 1,77
PAWŁOSIÓW
PiS – 67,96
KO – 14,35
PSL – 7,44
KWIN – 6,89
SLD – 3,37
JAROSŁAW (GMINA WIEJSKA)
PiS – 69,10
KO – 12,02
PSL – 9,28
KWIN – 6,25
SLD – 3,34
JAROSŁAW (MIASTO)
PiS – 53,87
KO – 23,75
PSL – 8,71
KWIN – 6,89
SLD – 6,78
POWIAT PRZEMYSKI (ZIEMSKI)
PiS – 63,36
KO – 15,94
PSL – 7,85
KWIN – 6,81
SLD – 6,04
STUBNO
PiS – 65,82
PSL – 13,18
KO – 11,80
KWIN – 5,50
SLD – 3,69
ORŁY
PiS – 64,04
PSL – 15,80
KWIN – 8,72
KO – 7,86
SLD – 3,58
ŻURAWICA
PiS – 64,15
KO – 14,01
PSL – 9,44
KWIN – 7,14
SLD – 4,90
MEDYKA
PiS – 66,83
KO – 11,13
PSL – 10,13
KWIN – 7,42
SLD – 4,49
FREDROPOL
PiS – 66,94
KO – 14,42
PSL – 9,80
KWIN – 5,09
SLD – 3,74
BIRCZA
PiS – 72,21
PSL – 9,50
KO – 8,02
KWIN – 7,33
SLD – 2,94
DUBIECKO
PiS – 66,86
PSL – 11,94
KO – 9,04
KWIN – 5,55
SLD – 4,61
KRZYWCZA
PiS – 75,12
PSL – 10,53
KWIN – 6,68
KO – 5,42
SLD – 2,42
KRASICZYN
PiS – 58,28
KO – 17,66
PSL – 9,03
KWIN – 8,17
SLD – 6,85
PRZEMYŚL (GMINA WIEJSKA)
PiS – 59,49
KO – 16,42
PSL – 10,02
KWIN – 8,24
SLD – 5,83
PRZEMYŚL(MIASTO)
PiS – 47,45[paywall]
KO – 27,78
SLD – 10,34
KWIN – 8,37
PSL – 6,05
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.a Kuchciński śmieje wam się w twarz pisiorki. Naoglądaliście się pisowskiej tv.
Trudno się dziwić ,że tak głosują przecież nie płacą składek zdrowotnych jak pozostali pracujący obywatele a ze służby zdrowia i szpitali , leków korzystają, płacą groszowe kwartalne składki KRUS a emeryturki pobierają prawie takie same jak pracownik płacący ZUS 1300zł/mc ,korzystają z +++++ za friko bo podatku dochodowego nie płacą więc się do tego nie dokładają. Żyć nie umierać zewsząd forsa idzie darmowa ,kto inny na nią tyra .
Nie jest to tak jak to opisujesz-nie znasz życia na wsi.
Aaa to w mieście nie dostali 500 +, z leków nie korzystają, nie dostali 13 emerytury hmm biedaczki ... Zapewniam Cię że rolnicy chcieliby być traktowani jak przedsiębiorcy i rozliczać koszty uzyskania przychodu... A zdziwił byś się ile płacą podatku pośrednich w opryskach, nawozach, materiale siewnym... Emerytura rolnicza po 43 latach pracy wynosi ok 1000 na rękę. Jak tak dobrze na wsi jest, nie trzeba tyrac i manna z nieba leci to nikt nie zabrania Ci rolnikiem zostać
Podkarpacie to najbardziej zacofany region Polski(czegos biedny bos glupi)
Przemyśl i okoliczne wioski to wstyd teraz przyznawaç się, że jestem z Przemyśla. Ludzie, jak jestem w Krakowie czy w Warszawie, po dowiedzeniu się, że pochodzę z Przemyśla, zdumieni pytają mnie, czy naprawdę w twoim mieście mieszka jakaś zacofana pisowska masa?!
A w Warszawie i Krakowie nie głosowali na PIS ???
W Wawie i Kraku to zdarzają się takie durnie jakich nigdzie więcej nie znajdziesz. Nie ma się czego wstydzić. Bez kompleksów alleluja i do przodu
na wybory nie chodzę PiS Po Lewica wszyscy tacy sami. Jednak nie narzekam a wiecie dlaczego bo trzymam się od polityki daleko i nikomu nie patrzę pod kołdrę. Powiem krótko robić kasę dbać o rodzinę i żyć w miarę zdrowo a inne wszystko mieć z tyłu bo z narzekania i podkarpackiego biadolenia nic nie będzie co pokazuje życie...
Jakie jest poprawne określenie sympatyka/wyborcy PIS-u?
do Harnas - znam i Ci odpowiadam , taki mąż i żona -pseudo rolnik bo ma pole on tyra za granicą i tam płaci podatek ,jego żona opłaca w Polsce nędzny KRUS za siebie, bierze dotacje unijne na pole /nieopodatkowane/ ,na dzieci bierze ++, korzysta z lekarza w przychodni,szpitala oraz ulgi na leki nie płacąc grosza składki zdrowotnej ani ona ani jej mąż - więc gdzie tu sprawiedliwość społeczna i konstytucyjna?
a Kuchciński śmieje wam się w twarz pisiorki. Naoglądaliście się pisowskiej tv.
Trudno się dziwić ,że tak głosują przecież nie płacą składek zdrowotnych jak pozostali pracujący obywatele a ze służby zdrowia i szpitali , leków korzystają, płacą groszowe kwartalne składki KRUS a emeryturki pobierają prawie takie same jak pracownik płacący ZUS 1300zł/mc ,korzystają z +++++ za friko bo podatku dochodowego nie płacą więc się do tego nie dokładają. Żyć nie umierać zewsząd forsa idzie darmowa ,kto inny na nią tyra .
Nie jest to tak jak to opisujesz-nie znasz życia na wsi.