Przemyskie niepodległościowe zawody pływackie stanowią doskonałą okazję do wspólnego, aktywnego uczczenia 11 listopada. W tym roku na pływalni POSiR odbyła się już 3. edycja wydarzenia.
III Otwarte Mistrzostwa Przemyśla w Pływaniu z okazji Święta Niepodległości odbyły się 9 listopada. Imprezę pod patronatem prezydenta miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna zorganizowały Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz działająca w strukturach POSiR Akademia Pływania Rybka.
Zawodnicy przed startem głośno odśpiewali hymn Polski, by chwilę później zmierzyć się z wyzwaniem. Wśród pływaków byli zarówno najmłodsi adepci pływania, jak i bardziej wprawieni miłośnicy wodnej rekreacji. Startowano w pięciu kategoriach wiekowych: 2017 i młodsi, 2016 – 2015, 2014 – 2013, 2012 – 2011, 2010 i starsi. Zarówno w blokach indywidualnych, jak i sztafetach. Na dystansach na miarę swoich możliwości
Dopingowani przez bliskich i trenerów najmłodsi zawodnicy nie kryli radości z faktu, że sprostali wyzwaniu, zaś wytrawni pływacy byli dumni z tego, że poprawili swoje dotychczasowe rekordy. I jedni, i drudzy zakończyli start, nie kryjąc satysfakcji. Na uczestników czekały nagrody w postaci dyplomów i medali oraz słodkości.
Sponsorami wydarzenia byli: Zakład Automatyki Polna S.A. i Pizzeria Da Grasso Przemyśl.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze