Szkoła Tańca Golden Dance Przemyśl ma powody do dumy. Jej wychowankowie odnieśli spektakularne sukcesy podczas sobotnich (9 listopada) tanecznych mistrzostw świata w Budapeszcie – Hungarian Open Dancesport Championship Undder 21. Przemyskie pary były jedynymi reprezentującymi Polskę.
„Pękamy z dumy” – podsumowali wspaniały występ swoich wychowanków Dorota i Piotr Zakielarzowie, właściciele Szkoły Tańca Golden Dance. I przyznać trzeba, że nie ma w tym twierdzeniu grama przesady, bo osiągnięcie przemyskich tancerzy – na co dzień uczniów przemyskiego „Słowaka” – jest naprawdę spore.
Para Wiktoria Olech i Karol Błaszczyszyn wytańczyła wicemistrzostwo świata w kombinacji 10 tańców (standard plus łacina), zajmując trzecie miejsce w finale konkursu, natomiast druga przemyska para – Zofia Zybińska i Michał Biały – w tej samej rywalizacji zajęła miejsce szóste. Nieoceniony wkład w ich sukces mieli z pewnością także Cezary Szymański i Mikołaj Nowoświat – przedstawiciele kadry trenerskiej. Tancerze startowali w kategorii wiekowej 16 – 18 lat. Ich sukces to efekt ciężkiej pracy. Jak mówią, ćwiczą średnio od czterech do sześciu razy w tygodniu. Nad swoją kondycją pracują też, uczestnicząc w dodatkowych zajęciach. Zgodnie twierdzą, że taniec jest dla nich najlepszym sposobem na naukę dyscypliny.
– Pierwszy raz od 15 lat działalności mamy tak wielki podwójny sukces, co świadczy o tym, że nasza szkoła się rozwija, że idziemy w dobrym kierunku, a tancerze robią fantastyczne postępy. To dla nas ogromna radość i powód do zadowolenia. Tym bardziej, że poprzeczka naprawdę była wysoko postawiona. Pary musiały się zaprezentować zarówno w tańcach towarzyskich, jak i latynoamerykańskich. Nie było możliwości wyboru stylu tanecznego, w którym lepiej się czują. Dlatego wyzwanie było dużo większe niż zwykle. Tym bardziej należą się im gratulacje. Świat stoi przed nimi otworem – podsumował Piotr Zakielarz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze