Radny Maciej Kamiński, członek Prawa i Sprawiedliwości, były przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu, od 16 czerwca br. jest radnym niezależnym. Przestał być członkiem Klubu Radnych PiS w tym zacnym przemyskim gremium.
Tuż przed sesją absolutoryjną, 16 czerwca br., do Biura Rady Miejskiej i Współpracy z Zarządami Osiedli Rady Miejskiej w Przemyślu wpłynęło dość tajemnicze pismo parafowane przez przewodniczącego Klubu Radnych PiS w Radzie Miejskiej w Przemyślu Rafała Kijanki z informacją, że tenże klub liczy czterech radnych. To: R. Kijanka, Robert Bal, Bartłomiej Barczak i Paweł Bugera. Brak w tym gronie Macieja Kamińskiego i Stanisława Surmy dawało sporo do myślenia. Zwłaszcza jeśli chodzi o tego pierwszego. Pismo nie „wyjaśniało”, czy M. Kamiński zrezygnował, czy został z klubu usunięty. Dodajmy, że R. Bal i B. Barczak to byli członkowie Stowarzyszenia dla Przemyśla „Regia Civitas”, a do ostatnich wyborów samorządowych w 2024 r. wystartowali z Komitetu Wyborczego Wyborców Roberta Bala „Przemyśl to My”, gdzie właśnie R. Bal był kandydatem na prezydenta...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 75% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze