Reklama

Tenisowa młodzież z Jarosławia powalczyła w słowackim Senecu

16-letni Alan Kulczycki, zawodnik superligowego Oxynetu Jarosław i jednocześnie uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu bardzo dobrze spisał się w turnieju do lat 19 WTT Youth Contender w Senecu w Słowacji. Dotarł aż do ćwierćfinału mocno obsadzonych międzynarodowych zawodów. Niewiele zabrakło do tego Annie Brzyskiej.

Start w zawodach U-19 Alan rozpoczął od eliminacyjnej fazy grupowej. Wygrał z Amarem Isabegoviciem (Bośnia i Hercegowina) 3:0 (11:5, 11:4, 12:10) i przegrał z Timem Giltią (Belgia) 2:3 (11:6, 11:9, 12:14, 6:11, 8:11). Niewiele zabrakło, aby ten mecz także zakończył się zwycięstwem naszego reprezentanta, bo prowadził w setach 2:0 i miał przewagę w trzecim.

Mimo porażki awansował do turnieju głównego, w którym zagrał koncertowo. W 1/32 finału wygrał z Ukraińcem Mychajło Lovhą 3:2 (11:7, 11:6, 14:16, 10:12, 11:1), w 1/16 finału Alan pokonał uczestnika niedawnych seniorskich Drużynowych Mistrzostw Świata Australijczyka Nicholasa Luma 3:1 (11:7, 9:11, 11:7, 11:4). Z kolei w 1/8 finału uczeń jarosławskiej SMS i zawodnik klubu Oxynetu pewnie wygrał ze Słoweńcem Mihą Podobnikiem 3:0 (11:8, 14:12, 11:5). W meczu o awans do strefy medalowej Alan przegrał z Tajwańczykiem Su Yu-Lunem 1:3 (10:12, 11:3, 5:11, 10:12). Tym samym zajął miejsca 5. – 8.

Reklama

 

Z kolei w zawodach U-17 Alan triumfował w trzech pojedynkach po 3:0, a następnie przegrał z wicemistrzem Europy kadetów w 1/16 finału. Wygrał w grupie eliminacyjnej z Singapurczykiem Wong Jarylem 3:0 (14:12, 11:6, 11:6) i Portorykańczykiem Yadierem Lopezem 3:0 (11:4, 11:5, 11:5). W 1/32 finału zawodnik reprezentujący Jarosław pokonał Niemca Luisa Krausa 3:0 (11:7, 11:4, 11:8), a w kolejnej rundzie zagrał ze Słowakiem Samuelem Arpasem, który wygrał rundę wcześniej z Samuelem Michną 3:0 (11:7, 11:4, 11:7). Niestety, A. Kulczycki przegrał z aktualnym srebrnym medalistą ME kadetów 1:3 (9:11, 11:9, 6:11, 5:11).

Reklama

Anna blisko

W Senecu rywalizowała także Anna Brzyska. W kategorii U-17 dotarła do 1/32 finału. W grupie eliminacyjnej zajęła 1. miejsce. Wygrała w bardzo dobrym stylu ze Szwedką Tuvą Marthą Oredsson 3:0 (11:1, 12:10, 11:5) i Ukrainką Sofiią Szeredechą 3:0 (11:7, 11:9, 11:6). W turnieju głównym przegrała minimalnie z Tajwanką Chang Pei-Shan 2:3 (11:1, 7:11, 11:6, 5:11, 11:13).

Natomiast w U-19 Anna osiągnęła 1/16 finału. 17-letnia pingpongistka pokonała Portorykankę Kristal Melendez 3:0 (11:7, 11:7, 11:4) i Angielkę Jasmin Wong 3:2 (8:11, 11:7, 11:5, 8:11, 11:5). W 1/16 Polka uległa Chang Pei-Shan 1:3 (10:12, 11:8, 11:13, 8:11).

Reklama

 

Na początku grudnia br. oboje uczniowie SMS w Jarosławiu, którego dyrektorami są Kamil Dziukiewicz i Michał Cebula, wystąpią w Mistrzostwach Świata Juniorów w Tunezji. Anna Brzyska zagra w Indywidualnych i Drużynowych MŚJ, a Alan Kulczycki w DMŚJ.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama