16-letni Alan Kulczycki, zawodnik superligowego Oxynetu Jarosław i jednocześnie uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu bardzo dobrze spisał się w turnieju do lat 19 WTT Youth Contender w Senecu w Słowacji. Dotarł aż do ćwierćfinału mocno obsadzonych międzynarodowych zawodów. Niewiele zabrakło do tego Annie Brzyskiej.
Start w zawodach U-19 Alan rozpoczął od eliminacyjnej fazy grupowej. Wygrał z Amarem Isabegoviciem (Bośnia i Hercegowina) 3:0 (11:5, 11:4, 12:10) i przegrał z Timem Giltią (Belgia) 2:3 (11:6, 11:9, 12:14, 6:11, 8:11). Niewiele zabrakło, aby ten mecz także zakończył się zwycięstwem naszego reprezentanta, bo prowadził w setach 2:0 i miał przewagę w trzecim.
Mimo porażki awansował do turnieju głównego, w którym zagrał koncertowo. W 1/32 finału wygrał z Ukraińcem Mychajło Lovhą 3:2 (11:7, 11:6, 14:16, 10:12, 11:1), w 1/16 finału Alan pokonał uczestnika niedawnych seniorskich Drużynowych Mistrzostw Świata Australijczyka Nicholasa Luma 3:1 (11:7, 9:11, 11:7, 11:4). Z kolei w 1/8 finału uczeń jarosławskiej SMS i zawodnik klubu Oxynetu pewnie wygrał ze Słoweńcem Mihą Podobnikiem 3:0 (11:8, 14:12, 11:5). W meczu o awans do strefy medalowej Alan przegrał z Tajwańczykiem Su Yu-Lunem 1:3 (10:12, 11:3, 5:11, 10:12). Tym samym zajął miejsca 5. – 8.
Z kolei w zawodach U-17 Alan triumfował w trzech pojedynkach po 3:0, a następnie przegrał z wicemistrzem Europy kadetów w 1/16 finału. Wygrał w grupie eliminacyjnej z Singapurczykiem Wong Jarylem 3:0 (14:12, 11:6, 11:6) i Portorykańczykiem Yadierem Lopezem 3:0 (11:4, 11:5, 11:5). W 1/32 finału zawodnik reprezentujący Jarosław pokonał Niemca Luisa Krausa 3:0 (11:7, 11:4, 11:8), a w kolejnej rundzie zagrał ze Słowakiem Samuelem Arpasem, który wygrał rundę wcześniej z Samuelem Michną 3:0 (11:7, 11:4, 11:7). Niestety, A. Kulczycki przegrał z aktualnym srebrnym medalistą ME kadetów 1:3 (9:11, 11:9, 6:11, 5:11).
W Senecu rywalizowała także Anna Brzyska. W kategorii U-17 dotarła do 1/32 finału. W grupie eliminacyjnej zajęła 1. miejsce. Wygrała w bardzo dobrym stylu ze Szwedką Tuvą Marthą Oredsson 3:0 (11:1, 12:10, 11:5) i Ukrainką Sofiią Szeredechą 3:0 (11:7, 11:9, 11:6). W turnieju głównym przegrała minimalnie z Tajwanką Chang Pei-Shan 2:3 (11:1, 7:11, 11:6, 5:11, 11:13).
Natomiast w U-19 Anna osiągnęła 1/16 finału. 17-letnia pingpongistka pokonała Portorykankę Kristal Melendez 3:0 (11:7, 11:7, 11:4) i Angielkę Jasmin Wong 3:2 (8:11, 11:7, 11:5, 8:11, 11:5). W 1/16 Polka uległa Chang Pei-Shan 1:3 (10:12, 11:8, 11:13, 8:11).
Na początku grudnia br. oboje uczniowie SMS w Jarosławiu, którego dyrektorami są Kamil Dziukiewicz i Michał Cebula, wystąpią w Mistrzostwach Świata Juniorów w Tunezji. Anna Brzyska zagra w Indywidualnych i Drużynowych MŚJ, a Alan Kulczycki w DMŚJ.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze