Dwa dni trwały wspólne ćwiczenia żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady Terytorialnej z Rzeszowa i funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu. Wspólne ćwiczenia są o tyle istotne, że terytorialsi są dodatkowymi siłami kierowanymi na polsko-białoruską granicę. Są wsparciem dla Straży Granicznej.
Szkolenie odbyło się 12 i 13 stycznia br., na terenie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu. Było kolejnym etapem przygotowań żołnierzy 3 PBOT w ramach operacji „Silne Wsparcie”.
W ramach dwudniowych ćwiczeń terytorialsi uczestniczyli w[paywall] części teoretycznej i praktycznej.
Podczas pierwszej funkcjonariusze BiOSG przedstawili obowiązujące przepisy prawne, regulujące służbę na granicy, podkreślili m.in. charakter zagadnień z zakresu uwarunkowań kulturowych oraz oddziaływania psychologicznego.
W wymiarze praktycznym główny wysiłek ćwiczących skupiony był na przeprowadzeniu symulacji zdarzeń.
– Celem szkolenia prowadzonego przez funkcjonariuszy Straży Granicznej były ćwiczenia mające na celu doskonalenie umiejętności naszych żołnierzy, przygotowujące do ochrony pogranicza oraz zabezpieczenia terenu przygranicznego. Żołnierze brygady niezmiennie wykonują swoje planowe zadania związane z ochroną granicy. Ostatnim etapem jest przekazanie zdobytej wiedzy i umiejętności pozostałym terytorialsom podczas obowiązkowych szkoleń rotacyjnych – powiedziała rzecznik prasowy 3 PBOT ppor. Magdalena Mac.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze