Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej i 21. Brygady Strzelców Podhalańskich ćwiczyli wspólnie z żołnierzami z 82. Dywizji Powietrznodesantowej USA. Areną był Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie.
– Wymiana doświadczeń z zakresu taktyki, czy medycyny pola walki to nieoceniony wkład w coraz lepsze wyszkolenie podkarpackich terytorialsów. Takie szkolenia są dla nas bardzo cenne. Dzięki nim nasi żołnierze mogą się uczyć i nabywać doświadczenia, współpracując z najlepiej wyszkolonymi żołnierzami armii amerykańskiej[paywall]. To nieoceniona możliwość poszerzania swojej wiedzy i umiejętności jako żołnierza – zapewnił dowódca 3. PBOT płk Michał Małyska.
To nie pierwszy raz, kiedy podkarpaccy terytorialsi ćwiczą z amerykańskimi kolegami z 82. DPD. To bezcenna wymiana doświadczeń. Celem szkoleń jest ciągłe doskonalenie umiejętności bojowych żołnierzy podkarpackiej brygady, które są podnoszone dzięki wielokrotnym szkoleniom z żołnierzami armii sojuszniczych, m.in. z Estońskiej Ligi Obrony czy Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze