Reklama

„Terytorialsi” ćwiczyli z Amerykanami

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej i 21. Brygady Strzelców Podhalańskich ćwiczyli wspólnie z żołnierzami z 82. Dywizji Powietrznodesantowej USA. Areną był Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie.

– Wymiana doświadczeń z zakresu taktyki, czy medycyny pola walki to nieoceniony wkład w coraz lepsze wyszkolenie podkarpackich terytorialsów. Takie szkolenia są dla nas bardzo cenne. Dzięki nim nasi żołnierze mogą się uczyć i nabywać doświadczenia, współpracując z najlepiej wyszkolonymi żołnierzami armii amerykańskiej[paywall]. To nieoceniona możliwość poszerzania swojej wiedzy i umiejętności jako żołnierza – zapewnił dowódca 3. PBOT płk Michał Małyska.

To nie pierwszy raz, kiedy podkarpaccy terytorialsi ćwiczą z amerykańskimi kolegami z 82. DPD. To bezcenna wymiana doświadczeń. Celem szkoleń jest ciągłe doskonalenie umiejętności bojowych żołnierzy podkarpackiej brygady, które są podnoszone dzięki wielokrotnym szkoleniom z żołnierzami armii sojuszniczych, m.in. z Estońskiej Ligi Obrony czy Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych.


fot.3. PBOT
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama