Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej ćwiczyli odpowiednie reagowanie w sytuacjach kryzysowych w okresie zimowym. Działania ratunkowe prowadzone wraz ze strażakami z powiatu łańcuckiego na zbiorniku wodnym w Husowie pozwoliły im doskonalić umiejętności technik ratownictwa wodno-lodowego.
Ćwiczenie zorganizowano w dwóch częściach. Instruktorzy szkolenia – strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Łańcuta – omówili zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa działań ratowniczych na lodzie oraz przekazali podstawowe wiadomości o zagrożeniach z tym związanych.
Uczestnicy po zapoznaniu się ze specjalistycznym sprzętem, technikami ratownictwa lodowego i samoratownictwa przeszli do części praktycznej[paywall]. Na tym etapie podkarpaccy „terytorialsi” ćwiczyli zachowanie się w różnych sytuacjach podczas działań ratujących życie na lodzie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze