Reklama

Terytorialsi mają pomoc we krwi

35 litrów bezcennego i niemożliwego do zastąpienia leku w postaci krwi zebrali w lipcu br. terytorialsi z nowo powstałej 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Do tego dodatkowo 1200 ml osocza. Jak zapowiadają, to dopiero pierwszy krok mający na celu wsparcie lokalnej społeczności.

Na mocy decyzji ministra obrony narodowej rozpoczęła się budowa struktur 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Pomimo, że brygada jest wciąż na etapie formowania, już zaznacza swoją obecność na mapie Przemyśla i ziemi przemyskiej. W lipcu br. przemyscy terytorialsi prowadzili w swoich szeregach akcję krwiodawczą „20 litrów od Terytorialsów z 20 Brygady dla Przemyśla”. Trwała ona przez cały pierwszy miesiąc wakacji.

– Wsparcie mieszkańców Przemyśla i jego okolic stanowi jedną z misji naszych struktur. Już w pierwszych dniach akcji żołnierze z 20 PBOT licznie odwiedzili przemyski oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, oddając 5,5 litrów krwi – poinformował na wstępie p.o. rzecznika prasowego jednostki szer. Piotr Gdula. Był to jednak dopiero początek[paywall] działań. Jak usłyszeliśmy od płka Daniela Błotko, dowódcy 20 PBOT, a zarazem pierwszego honorowego krwiodawcy podczas lipcowej akcji, w miesiącu tym udało przemyskim terytorialsom zebrać 35 litrów krwi i dodatkowo 1200 ml osocza.

Reklama

W myśl motta Wojsk Obrony Terytorialnej, które brzmi „Zawsze gotowi, zawsze blisko”,  codziennymi działaniami starają się oni wcielać wspomniane słowa w czyn.

– Tworząca się właśnie w naszym mieście 20 Przemyska Brygada Obrony Terytorialnej wpłynie znacząco na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Przemyśla i ziemi przemyskiej – zapowiada płk Daniel Błotko.

Wspieranie lokalnych społeczności jest jednym z najistotniejszych zadań Wojsk Obrony Terytorialnej, także w czasie pokoju. – Misję tę realizujemy między innymi poprzez zwalczanie skutków klęsk żywiołowych, prowadzenie działań ratowniczych. Pierwsza akcja krwiodawstwa zainaugurowana przez przemyską brygadę trwała wprawdzie do końca lipca, ale na stałe wpisze się w naszą działalność. Kolejna zbiórka krwi planowana jest już na wrzesień – poinformował szer. Piotr Gdula.

Reklama


– Tworząca się właśnie w naszym mieście 20 Przemyska Brygada Obrony Terytorialnej wpłynie znacząco na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Przemyśla i ziemi przemyskiej – zapowiada płk Daniel Błotko, dowódca 20 PBOT.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama