Około 1 tys. 200 żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej brało udział w dwudniowym szkoleniu. tym razem miejscem były Laszki w powiecie jarosławskim.
Terytorialsi odbyli szkolenie z zarządzania kryzysowego, marsz taktyczny w trudnym terenie oraz ćwiczyli ochronę bazy z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych. Zajęcia prowadzone były w rejonach odpowiedzialności batalionów z: Rzeszowa, Dębicy, Jarosławia oraz Sanoka. Niecodzienne zajęcia z taktyki odbyły się w nocy z 19 na 20 września br. Przeprowadziła je kompania dowodzenia wraz z pododdziałem lekkiej piechoty rzeszowskiego batalionu WOT[paywall].
– Zadaniem kompanii dowodzenia było przemieszczenie i rozwinięcie stanowiska dowodzenia brygady. Żołnierze z 31 Batalionu Lekkiej Piechoty z Rzeszowa występowali w roli napastnika. Po raz pierwszy do dozorowania stanowiska dowodzenia wykorzystano bezzałogowe statki powietrzne. Zadanie było o tyle utrudnione, że cała operacja była prowadzona nocą. Ćwiczenia stanowiły kolejny etap zdobywania doświadczenia nie tylko dla żołnierzy z kompani lekkiej piechoty i dowodzenia, ale również operatorów owych statków. Zdobyte doświadczenie może być w przyszłości przydatne do wsparcia społeczności lokalnych, jak również innych służb w sytuacjach kryzysowych, na przykład poszukiwaniach osób zaginionych czy lokalizowaniu źródła ognia wielkopowierzchniowych pożarów – wyjaśnił rzecznik prasowy 3 Podkarpackiej BOT kpt. Witold Sura.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Czy na zdjęciu to są krajobrazy okolic Laszek w powiecie jarosławskim? Pięknie tam :)
Czy na zdjęciu to są krajobrazy okolic Laszek w powiecie jarosławskim? Pięknie tam :)