Reklama

Terytorialsi nie mają lekko

Około 1 tys. 200 żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej brało udział w dwudniowym szkoleniu. tym razem miejscem były Laszki w powiecie jarosławskim.

Terytorialsi odbyli szkolenie z zarządzania kryzysowego, marsz taktyczny w trudnym terenie oraz ćwiczyli ochronę bazy z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych. Zajęcia prowadzone były w rejonach odpowiedzialności batalionów z: Rzeszowa, Dębicy, Jarosławia oraz Sanoka. Niecodzienne zajęcia z taktyki odbyły się w nocy z 19 na 20 września br. Przeprowadziła je kompania dowodzenia wraz z pododdziałem lekkiej piechoty rzeszowskiego batalionu WOT[paywall].

– Zadaniem kompanii dowodzenia było przemieszczenie i rozwinięcie stanowiska dowodzenia brygady. Żołnierze z 31 Batalionu Lekkiej Piechoty z Rzeszowa występowali w roli napastnika. Po raz pierwszy do dozorowania stanowiska dowodzenia wykorzystano bezzałogowe statki powietrzne. Zadanie było o tyle utrudnione, że cała operacja była prowadzona nocą. Ćwiczenia stanowiły kolejny etap zdobywania doświadczenia nie tylko dla żołnierzy z kompani lekkiej piechoty i dowodzenia, ale również operatorów owych statków. Zdobyte doświadczenie może być w przyszłości przydatne do wsparcia społeczności lokalnych, jak również innych służb w sytuacjach kryzysowych, na przykład poszukiwaniach osób zaginionych czy lokalizowaniu źródła ognia wielkopowierzchniowych pożarów – wyjaśnił rzecznik prasowy 3 Podkarpackiej BOT kpt. Witold Sura.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Beershare - niezalogowany 2020-09-30 12:02:49

    Czy na zdjęciu to są krajobrazy okolic Laszek w  powiecie jarosławskim? Pięknie tam :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama