Terytorialsi z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w Rzeszowie, w której służą także żołnierze z Jarosławia i Przemyśla włączyli się w akcję pomocy Ośrodkowi Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu, który obecnie boryka się z dużymi problemami.
– W tych trudnych czasach nie zapominamy o zwierzętach. Od poniedziałku, 27 kwietnia, nasi żołnierze z jarosławskiego batalionu WOT wraz z podchorążymi Wojskowej Akademii Technicznej pomagają w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu, który działa przy najsłynniejszej w kraju lecznicy weterynaryjnej „Ada”. Oprócz tego fundacja prowadzi centrum adopcyjne – powiedział rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej BOT Witold Sura[paywall].
W tej chwili w „Adzie” pod opieką znajduje się blisko 40 psów, które w większości są schorowane. – Obecna sytuacja ośrodka jest dramatyczna. Ze względu na epidemię byliśmy zmuszeni do zmniejszenia załogi o połowę. Utrzymujemy się jedynie ze wsparcia darczyńców. Rozpoczął się sezon lęgowy dla zwierząt i codziennie trafiają do nas nowe niemowlaki, które potrzebują całodobowej opieki. Tymi najmniejszymi zajmowali się do tej pory stażyści weterynarii. Mieliśmy na ten sezon też zapewnione takie staże bez ponoszenia kosztów, ale wirus pokrzyżował nam plany. Pomoc niesiona przez terytorialsów jest fantastyczna. Dodaje nam skrzydeł. W tak trudnym czasie tak wielkie oddanie i poświęcenie w stosunku do zwierząt jest bezcenna – stwierdził lek. wet. Radosław Fedaczyńki.
Terytorialsi z Jarosławia i Przemyśla w ośrodku rehabilitacji zajmują się przede wszystkim przygotowaniem i odbudową zniszczonych siedlisk dla zwierząt, naprawą i porządkowaniem klatek, psich bud, jak również przygotowaniem stawu wodnego dla bocianów. – Atutem naszych żołnierzy z 34. Batalionu Lekkiej Piechoty jest to, że są na miejscu, znają środowisko i potrzeby lecznicy weterynaryjnej. Pamiętajmy również, iż nie możemy tylko mówić o ośrodku rehabilitacji czy lecznicy, ale i o tym, że ośrodek pełni funkcję schroniska dla zwierząt porzuconych – powiedział ppłk Paweł Brzęk, dowódca jarosławskiego batalionu WOT.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Jacy bohaterowie???